Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Понад 40 га землі вибули з власності громади: у Лубнах судитимуть нотаріуса

У Лубнах судитимуть нотаріуса за зловживання повноваженнями, унаслідок яких понад 40 га землі вибули з власності територіальної громади. Наразі завершено досудове розслідування.

Про це повідомили у Полтавській обласній прокуратурі.

За даними слідства, у червні 2020 року жінка під час оформлення спадщини зареєструвала за жителем Лубен право власності на земельну ділянку, яку він успадкував від родича лише у володіння. Як наслідок, понад 40 га вартістю майже 1 млн 200 тис. грн вибули з власності територіальної громади, а чоловік отримав право розпоряджатися цією землею.

У подальшому Лубенським міськрайонним судом державну реєстрацію права власності на земельну ділянку було скасовано. Дії нотаріуса кваліфіковано за ч. 3 ст. 365-2 КК України (зловживання своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки).

Слідство здійснювалося Лубенським районним відділом поліції ГУНП в Полтавській області. Обвинувальний акт прокуратурою передано до суду.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Перейти до вмісту