Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві провели вечір Української повстанської армії

Біля полтавського Свято-Успенського кафедрального собору Православної Церкви України (ПЦУ) у місті Полтава за ініціативи предстоятеля Полтавсько-Кременчуцької єпархії ПЦУ митрополита Федора та синодального управління у справах молоді ПЦУ відбувся патріотичний «Вечір повстанської пісні» та показ фільму «Жива». Захід відбувся за сприяння комунальної установи «Обласний молодіжний центр» та управління у справах молоді та спорту.

На вечір завітали гості з Києва-талановиті співаки, семінаристи ПЦУ Володимир Галушка, Василь Нагірний, Іван Крамарчук та Ілля Шовгенюк.

Вечір вів митрополит Федір. Він розповів про УПА як військово-політичну формацію Українського визвольного руху, стратегічною метою якого було відновлення української державності.

Заснована на зламі 1942–1943 років, вона діяла до вересня 1949-го, після чого реорганізована в збройне підпілля, що тривало до середини 1950-х. Через лави УПА пройшло понад 100 тисяч осіб. За участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона осіб.

Діяльність УПА була логічним продовженням українського визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, підпільно-бойової Української військової організації та Організації українських націоналістів (далі – ОУН) 1920–1930-х років. Боротьбу УПА у формі беззбройного опору підхопив дисидентський рух 1960-х років і національно-демократичне відродження кінця 1980-х – початку 1990-х.

Сучасні ЗСУ на чолі із Валерієм Залужним продовжують справу УПА. На цьому наголосив військовий капелан ЗСУ, протоієрей, о. Ярослав Фабіровський.

Прозвучав гімн ОУН та ЗСУ

Семінаристи виконали як забуті, так і нині широко відомі пісні. Серед них «Ой, у лісі на полянці», «Там під львівським замком»

Разом зі всіма співав і Владика Федір та інші священнослужителі, які завітали на дійство.

Пісенна частина заходу завершилася піснею «Червона калина», а продовжилася  показом просто неба художнього повнометражного фільму «Жива».

Цей фільм- історія військовички УПА Анни Попович, яка постраждала від маховика російсько-комуністичних репресій, вижила і залишилася людиною.

Полтавський офіс УІНП (за матеріалами ФБ-стор. вірянина ПЦУ Олександра Розума)

Перейти до вмісту