Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці обладнали місця для проживання ВПО

23 вересня члени міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України», які перебувають із робочим візитом у Полтавській області, оглянули умови проживання внутрішньо переміщених осіб на базі Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.

У закладі були додатково облаштовані ліжко-місця для переселенців, які потребують стороннього догляду на базі пансіонату. Також на 5 поверсі провели ремонт за кошти обласного бюджету (більше 11 мільйонів гривень), щоб створити комфортніші умови для проживання.

«Нині в закладі проживає 35 людей із числа ВПО із Луганської, Донецької, Харківської та Херсонської областей. 10 із них лежачі хворі, – розповів директор Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці Юрій Радченко. – Їм надається повний спектр соціальних послуг: стаціонарний догляд, соціальна адаптація, представництво інтересів, консультування, соціальна профілактика, соціально-психологічна реабілітація, переклад жестовою мовою. Підопічні забезпечені п’ятиразовим харчуванням, в тому числі дієтичним».

Народні депутати поспілкувалися з ВПО, ознайомилися з умовами проживання.

Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик повідомив, що серед ВПО багато літніх людей, які потребують стороннього догляду.

«213 осіб, які приїхали на Полтавщину з зони бойових дій, нині проживають на базі соціальних закладів. Для розширення ліжко-місць у інтернатах та пансіонатах у 2023 році з обласного бюджету були виділені гроші й у 3 закладах інтернатного типу створено додатково 65 ліжко-місць для проживання ВПО, – розповів Олексій Бруслик. – Область і надалі опікуватиметься цими людьми і сворюватиме комфортні умови для їхнього проживання».

Крім того у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці за 2023 рік залучено гуманітарної допомоги на суму 1,9 мільйона гривень.

Перейти до вмісту