Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Про зиму, кадри та війну: секретар Полтавської міськради поспілкувалася з журналістами

Нове керівництво Полтавської громади запроваджує нові форми роботи та комунікації.

18 вересня в Сонячному парку жителі та гості обласного центру могли побачити незвичну картину – післясесійну пресконференцію секретаря ПМР, в. о. міського голови Катерини Ямщикової. Зазвичай на питання представників ЗМІ керівництво громади відповідало в стінах установи одразу після пленарного засідання. Однак цього разу через велику тривалість останнього в п’ятницю формат спілкування змінили – журналістів запросили до комунікації вже наступного робочого тижня й, позаяк дозволяла погода, провели зустріч на природі. Упродовж понадгодинної розмови зачепили багато тем – як за результатами сесії, так і інших, що стосуються життєдіяльності Полтавської громади.

– У нас по-новому подана тема оборонного блоку, – розповіла Катерина Ямщикова. – Ми завантажили зведений документ, щоб громада розуміла, бо це її кошти, скільки на кожній сесії ПМР допомагає оборонному сектору. Це стосується різних програм, табличка опублікована, запустяться процедури на Prozorro, будуть звіти. Відповідно, кожен полтавець бачитиме, чим та як він допомагає військовим. На цій сесії тільки на Сили оборони було виділено понад 55,6 млн грн.

Також, за словами очільниці громади, ініційовано перегляд підходів щодо формування фінансової політики ТГ. Основні видатки зараз – це допомога Силам оборони, критична інфраструктура, аварійні ситуації. Тому, наприклад, при розгляді змін, які пропонувалося внести до програми розвитку ЖКГ, із документу депутати прибрали пункти про корегування проєктів парків, а вивільнені кошти вирішили спрямувати на критичну інфраструктуру.

– Наше місто через певну свою політичну, управлінську історію залишено без комунального транспорту, – зауважила Катерина Ямщикова. – Зараз ми йдемо в складний зимовий сезон, і я хочу, щоб громада знала: легко не буде. Тобто відразу просто кажу: ми готуємося до опалювального сезону, блекаутів, готуємо наші пункти незламності, але прошу громаду розуміти, що як би ми не готувалися, треба очікувати дуже складної зими. Ворог не збавляє оберти, буде бити по нашій критичній інфраструктурі, енергетиці. Ми зараз робимо все можливе. Але як би не ставили в пріоритет прибирання територій комунальною технікою, бо це ефективніше в плані фінансів, зараз у нас цієї техніки немає. Ми нині виділили кошти на придбання першого пулу – до 15 млн грн, спробуємо закупити хоч якусь кількість. Однак цього точно не вистачить, щоб адекватно працювати. Якщо в нас буде така зима, як попередня, це одна історія, але якщо вона буде суворою, розглядатимемо тему змішаних форматів: треба буде й залучати техніку, і працювати з наявною комунальною. У нас з’явився заступник, який займатиметься питаннями житлово-комунального господарства.

До речі, саме він першим серед трьох заступників міського голови, призначених на сесії, узявся до виконання своїх обов’язків. Інші стануть до роботи орієнтовно впродовж тижня, адже потребують часу, аби владнати справи за попереднім місцем працевлаштування. Що ж стосується старост, питання щодо яких неодноразово порушували депутати, вони вже не братимуть участі в роботі міськвиконкому – рішенням сесії їх вивели зі складу цього органу. Натомість додали представників від Молодіжної ради та військових. Інші ж кадрові питання (щодо заступників міського голови, які залишаються на своїх посадах, керівників департаментів та ін.) поки що чекають на рішення міської влади.

– Наразі я зосереджена на бюджеті-2024, який має бути публічно представлений цього року. Але часу на нього дуже мало. Він повинен відповідати державній політиці, – поділилася очільниця громади. – Зараз наша держава може ухвалити рішення, що ПДФО оборонного блоку, що становить левову частину доходів, можливо, заберуть із бюджету ТГ. Тому важливо на місцевому рівні ухвалити бізнесові рішення, щоб люди могли сплачувати податки, розвиватися, наповнювати бюджет. Звичайно в руслі та межах закону. Ми маємо створювати такий мікроклімат у громаді, щоб він був привабливим і для місцевого, і для релокованого, і для нового підприємця. Індустріальний парк. Ми будемо зустрічатися на цю тему, робити презентацію для депутатського корпусу, громади, бізнесу, ЗМІ. Це майданчик для залучення інвестицій. Це один із пріоритетів після оборони й критичної інфраструктури. Інвестиції – це розвитковий процес, тобто якщо ми хочемо розвиватися, нам треба знаходити їх, вміти залучати. Ми взяли участь у пілотному міністерському проєкті Dream, почали заповнювати свої інвестиційні паспорти. Це дуже класний інноваційний інструмент із залучення інвестицій. Ми провели низку зустрічей із ветеранами, громадськими організаціями, які готові серед іншого долучатися до теми навчань, заповнення заявок. На цій сесії ухвалено багато рішень, які стосуються співпраці з GIZ, ПРООН і яких не вистачало, щоб далі вести діалоги з іноземними партнерами. Активно продовжуємо працювати з містами-побратимами. Серед них уже немає населених пунктів рф. Будемо наповнювати цей список потужними партнерами (США, Швеція). Міста-побратими – це чудовий коридор можливостей для різних галузей.

Під час розмови з журналістами Катерина Ямщикова порушила також теми набору до Ради ВПО; запровадження в ЦНАП пакету послуг для ветеранів; будівництва укриттів, які повинні відповідати нормам, що набудуть чинності з 1 листопада, вирішення земельних питань, які тягнулися по 2-3 роки; вшанування пам’яті полеглих воїнів; перейменування геонімів та долі пам’ятників радянських/імперських часів. За словами очільниці, жителі громади звертаються до неї з величезною кількістю питань. Графік її особистого щотижневого прийому в міськраді розписаний уже до січня. Але, щоб не обійти увагою жодного, хто прагне комунікації щодо життєдіяльності Полтави та її округів, в. о. міського голови розглядає можливість збирати звернення через Google-форму та відповідати на них під час онлайн-трансляцій. Останні планує робити щотижня, імовірно, по п’ятницях, у своїх соціальних мережах. Працювати надалі на благо громади посадовиця збирається так само активно, як і зараз, незважаючи на очікування другої дитини.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту