Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Представники МФО «ВПО України» на Полтавщині обговорили новий законопроєкт про переселенців

У Полтавській ОВА відбулася нарада, де обговорювали обмін досвідом у використанні інструментів підтримки внутрішньо переміщених осіб в області. У заході взяли участь народні депутати України, Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук і директор Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

Джерело: Полтавська ОВА.

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін підкреслив, що головне завдання державної політики у цьому напрямку полягає в забезпеченні інтеграції та соціалізації внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

“Сьогодні ми разом формуємо якісну політику підтримки ВПО в країні. Наша основна мета – побудувати ефективний механізм інтеграції та соціалізації ВПО. Ми акцентуємо увагу на питаннях житла та працевлаштування для людей. Ми також розглядаємо можливості надання допомоги в різних сферах. Крім цього, ми обговорюємо потребу в нових інструментах для покращення нашої роботи”, – сказав Дмитро Лунін.

Народні депутати, що входять до міжфракційного об’єднання “ВПО України”, провели дискусії з представниками громад щодо проблем, з якими стикаються ВПО при переселенні на нове місце проживання.

Співголова міжфракційного об’єднання “ВПО України”, народний депутат Максим Ткаченко поділився результатами законодавчих змін, що були внесені.

“Усі питання, які стосуються ВПО, є важливими для нас, оскільки серед членів міжфракційного об’єднання є переселенці з 2014 року. Для ВПО нове життя починається з початку на новому місці. Житло та працевлаштування є основними пріоритетами”, – розповів Максим Ткаченко. “У Полтавській області це не наш перший візит. Наша виїздна сесія розпочалася з Полтавської громади, яка прийняла найбільше ВПО. Ми обговорили багато питань з новими представниками влади, внесли зауваження, які потрібно виправити, та намітили плани на їх виконання. Також ми відвідали Нехворощанську громаду, яка вважається позитивним прикладом у роботі з ВПО, де їх сприймають як рідних, будують для них житло та надають роботу. Основна ціль нашої виїздної сесії – активно працювати над новим законопроектом, який стане новим стратегічним законом для ВПО”.

Парламентарі також зустрілися з головами громад Полтавської області та взяли участь у засіданні Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при обласній адміністрації.

Перейти до вмісту