Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська облрада ухвалила Звернення до КМУ щодо передачі Кременчуцької ТЕЦ у державну власність, – Олександр Біленький

26 вересня на позачерговій сесії Полтавської обласної ради депутати підтримали Звернення до Кабінету Міністрів України щодо передачі майна Кременчуцької ТЕЦ зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області у державну власність.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький на брифінгу після завершення засідання позачергової сесії зазначив, що підготували Звернення до Кабміну щодо передачі Кременчуцької ТЕЦ з обласної у державну власність.

“Коли рф вдарила по Кременчуцькій ТЕЦ, виникло питання про проведення опалювального сезону 2022/2023 у Кременчуці. Тоді вирішили взяти частину майнового комплексу ТЕЦ на баланс області. Оператором визначили ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго”. На початку нового опалювального сезону у Нафтогаз Трейдинг висунули умову — взяття боргу 1,3 млрд грн на баланс області. Після тривалих обговорень дійшли висновку — звернутися до Уряду, адже не плануємо визнавати не наш борг. Ми свою функцію виконали. Таким чином звертаємося до Уряду і просимо взяти її на державний баланс”, – пояснив Олександр Біленький.

Депутати погодили питання про встановлення тарифів для ОКВПТГ “Лубнитеплоенерго” та ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго”.

“Відповідно до Постанови КМУ, приводимо у відповідність тарифи для бюджетних установ, юридичних осіб та інших організацій. Відтак, для “Лубнитеплоенерго” дещо зростуть, для “Полтаватеплоенерго” зменшаться майже вдвічі”, – зазначив Олександр Біленький.

На сесії ухвалили Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України щодо недопущення вилучення коштів місцевих бюджетів. Проєкт Звернення розглянули напередодні на засіданні постійної комісії з питань бюджету та управління майном облради.

“Мова йде про ПДФО військових та поліцейських. Це було дискусійне питання. Кошти, які планують вилучити, необхідні державі для підтримки вітчизняних виробників зброї. Більшість підтримали це Звернення”, – розповів перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко.

“Загалом, на позачерговому засіданні сесії обласної ради розглянули питання тарифів, ухвалили кілька Звернень до Кабміну та ВРУ. Зокрема, проголосували за Звернення до Кабміну щодо передачі майна Кременчуцької ТЕЦ у державну власність. Тож у міської влади Кременчука буде можливість повернути на довоєнний рівень тарифи та зняти цю політичну напругу”, – підсумував заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко.

Олександр Біленький додав, що чергове засідання сесії обласної ради планують провести через місяць. Тоді ж розглянуть питання внесення змін до обласного бюджету.

Перейти до вмісту