Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавщина долучилася до нового етапу програми з обміну лампочок

Полтавщина долучилася до нового етапу Всеукраїнської програми обміну ламп розжарювання на LED-лампи «Світло для України».

Відповідно до змін, внесених постановою КМУ від 11 серпня 2023 року №856, учасниками експериментального проєкту стали заклади охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту населення і спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі (комунальної власності), фізичної культури і спорту (комунальної власності), управителі багатоквартирних будинків, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Про реалізацію нового етапу ініціативи та інформування керівників закладів щодо участі в ньому говорили на онлайн-нараді. Участь у заході від Полтавщини взяв заступник начальника ОВА Максим Калінін.

Т.в.о. директора Департаменту розвитку регіонального сектору економіки Міністерства економіки України Михайло Малашов зауважив, що проєкт спрямований на створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії. Заздалегідь українці готуються до зими, й завдяки заміні ламп на енергозберігаючі можна зменшити навантаження на енергосистему.

Максим Калінін зазначив, що визначені юридичні суб’єкти мають активно долучитися до проєкту. Також участь можуть взяти й ОСББ.

«Програма з обміну старих лампочок на LED розпочалася ще в січні. Її завдання – знизити навантаження на енергосистему країни протягом опалювального сезону й року загалом. Наша область отримала 1 050 220 LED-ламп. Уже майже 940 тисяч ламп обміняли наші мешканці й понад 13 тисяч – організації та установи», – сказав Максим Калінін.

Заявки на обмін лампочок можна подавати через портал Дія.

Перейти до вмісту