Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

У ландшафтному заказнику на Полтавщині вилучили 16 браконьєрських знарядь лову

17 червня рибоохоронці Держрибагентства у Полтавській області спільно з представниками СПД на воді Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області очистили Сулинський заказник в районі с. Св’ятилівка Градизької ТГ Кременчуцького району від заборонених знарядь лову. З водойми вилучили 15 безгосподарських сіток і риболовний ятір.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Полтавського рибоохоронного патруля.

“В одній із сіток знаходився товстолоб вагою в 11 кг, якого в живому стані повернуто у природне середовище існування. За результатами роботи складено акт виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений”, – йдеться у повідомленні.

Рибоохоронний патруль нагадує, що під час воєнного стану, рибалити можна лише вдень, а вночі дотримуватися комендантської години. Також закликають дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства, тому що останні затверджені такси вражають своїми розмірами. Наприклад, за одного незаконно виловленого екземпляра товстолоба доведеться сплатити 3 638 грн, а це не малі гроші.

В Управлінні Держрибагентства у Полтавській області функціонує телефонна «гаряча лінія»:(096) 907 5008 у режимі консультування громадян та фіксації звернень відносно порушень природоохоронного законодавства у сфері водних біоресурсів.

Довідково: Відповідно до чинного законодавства охоронні зобов’язання по заказнику «Сулинський» покладено на Мінекології та інші спеціально уповноважені органи. Частина заказника входить до Національного природного парку «Нижньосульський», охоронні зобов’язання тут виконує Служба охорони парку. Полтавський рибоохоронний патруль також може проводити рибоохоронні рейди на цій території.

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» посадові особи органів рибоохорони здійснюють державний контроль та управління в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та мають повноваження безперешкодного доступу до території (у тому числі об’єктів природно-заповідного фонду) і приміщень підприємств, установ та організацій, які здійснюють добування, утримання, зберігання або переробку водних біоресурсів.

Фото: Facebook

Перейти до вмісту