Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Петрівсько-Роменська громада розроблятиме програму безпекового простору громади

Петрівсько-Роменська сільська громада Мирогородського району стала переможцем конкурсного відбору на участь у мережі з обміну досвідом щодо створення безпекового простору. В рамках навчання громада спільно з експертами ULEAD працюватиме над розробкою безпекової програми. Про це повідомила Ірина Балибіна, керівниця Регіонального офісу «ULEAD з Європою» у Полтавській області.

Ініціатива Програми ULEAD набула надзвичайно широкого відгуку серед місцевого самоврядування – загалом було подано 110 заявок від громад на конкурсний відбір і лише 24 найвмотивованіші громади з різних областей країни, стали переможцями у відборі до мережі, серед яких й Петрівсько-Роменська громада.

Голова Петрівсько-Роменської громади Валентина Бугайова повідомила, що безпека мешканців – пріоритетне питання не тільки під час війни, а й після неї. Саме тому, громада вирішила подати заявку на участь у мережі з обміну досвідом щодо створення безпекового простору:

«Війна дуже скоро закінчиться, ми в це віримо, віримо в перемогу, але питання безпеки населення залишиться актуальним – тому, нам необхідна програма безпекового простору. Наша громада постійно працює над підсиленням безпеки людей: у нас функціонує добровільна пожежна команда та місцева пожежна охорона, працюємо над створенням укриттів у навчальних закладах, ще до війни розпочали будівництво центру громадської безпеки. Також, вже маємо проєкт створення системи оповіщення населення», – зазначила голова громади.

За словами Ірини Балибіної, мережа допоможе громаді не тільки здобути додаткові знання у сфері створення безпекового середовища, а й обмінятися досвідом з іншими громадами, адже певні напрацювання в цій сфері у громади вже є. Також, як підкреслила Балибіна, досвід громад-учасниць мережі буде переданий Програмою ULEAD іншим громадам, тобто, громади-учасники зроблять свій внесок в покращення безпекової ситуації в Україні.

Як повідомляють на офіційному сайті Програми ULEAD, безпечне середовище громад є основою майбутніх економічних успіхів та досягнень громад. Мова йде про не тільки про період воєнного стану формування належного безпекового простору, який є обов’язковою умовою збереження потенціалу та ресурсів громади, а й про повоєнний час, після Перемоги України над ворогом, саме безпековий простір стане гарантією для відновлення та розбудови нашої країни.

Система Orphus Поделиться на fb