Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати розглянули проєкт Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини

25 травня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Серед іншого під час засідання підтримали проєкт Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямами на період до 2027 року в новій редакції.

Депутати заслухали інформацію директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергія Фролова про хід виконання Програми фітосанітарних заходів з ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Полтавської області на 2019-2023 роки.

Також підтримали проєкти рішень обласної ради про зведеного пооб’єктного переліку робіт з інвентаризації земель водного фонду та з інвентаризації земельних ділянок зайнятих полезахисними лісовими смугами, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, витрати щодо яких підлягають компенсації коштом обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

“Ми рекомендували нашим громадам провести інвентаризацію на умовах співфінансування з обласною радою. Умови такі: 50% на 50% для водних об’єктів і 70% на 30% для лісосмуг”, – прокоментував голова постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Гришко.

Комісія розглянула питання про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України щодо прийняття законопроєкту від 06.09.2021 № 6013 “Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період”. Депутати рекомендували внести проєкт рішення на розгляд обласної ради в установленому порядку.

Також під час засідання присутні заслухали інформацію начальниці відділу з питань земельних відносин та надрокористування виконавчого апарату обласної ради Тетяни Таранової та головної спеціалістки відділу використання земель, управління землеустрою, використання та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Тетяни Антоненко про  передачу земельних ділянок у приватну власність та користування громадянам України – учасникам бойових дій, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил, захисту безпеки населення та інтересів держави, у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та їх продажу на території Полтавської області.

Провідний інженер лісового господарства Слобожанського лісового офісу Державного спеціалізованого господарського підприємства “Ліси України” Юрій Рогожинський поінформував членів комісії про розв’язання питання передачі самозаліснених та придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної власності в постійне користування державним та комунальним лісогосподарським підприємствам. Депутати рекомендували Полтавській ОВА провести на дану тему нараду з головами райдержадміністрацій і головами місцевих територіальних громад за участі керівників зацікавлених Департаментів облвійськадміністрації, Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Слобожанського лісового офісу ДП «Ліси України», Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Комісія розглянула матеріали до проєкту рішення щодо Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямами на період до 2027 року в новій редакції. За словами Сергія Фролова, змінами заплановане розширення кількості учасників і напрямів Програми, покращення механізму її реалізації.

“Приємно, що на комісії розглянули питання з приводу виконання програми фітосанітарних заходів в області з ліквідації шкідливих організмів. Розглядалось питання з приводу інвентаризації земель водного фонду і також порушували питання земельних ділянок, зайнятих полезахисними лісовими смугами вже протягом декількох років ми намагаємось впорядкувати ці питання. На жаль, не всі громади виконують свої зобов’язання з приводу утримання лісосмуг”, – прокоментував засідання комісії перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

Крім цього, голова обласної ради Олександр Біленький за особливі заслуги перед українським народом вручив Почесну грамоту Верховної Ради України заступнику голови комісії, генеральному директору СТОВ “Воскобійники” Валерію Капленку.

Система Orphus Поделиться на fb