Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

За останні роки на Полтавщині збільшилася площа поливу на державних зрошувальних системах

16 березня в Градизьку під головуванням заступника начальника Полтавської ОВА Олексія Бруслика відбулася нарада з питань розвитку зрошувального землеробства Полтавщини в 2023 році.

Про це повідомили у Полтавській ОВА

Перший заступник голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України Тарас Кот розповів аграріям про передачу цілісних майнових комплексів зі сфери управління Держводагентства до Держрибагентства і початок створення організацій водокористувачів.

«Ці всі кроки націлені на ефективне управління меліоративною інфраструктурою водокористувачами, залучення інвестицій та будівництво нової системи для сталого розвитку зрошуваного землеробства в умовах змін клімату. Загалом це процес реального перезавантаження меліорації в Україні. У поточному році плануємо завершити формування необхідної нормативно-правової бази, підтримувати аграріїв у подальшому прагненні об’єднуватися в ОВК», – зазначив Тарас Кот.

У Полтавській області на обліку 88 тисяч га меліорованих угідь, 35 насосних станцій і 11 державних міжгосподарських зрошувальних систем. Найбільші з них – Градизька та Карпівська в Кременчуцькому районі. У 2022 році було укладено 10 договорів на надання послуг із забору води на полив сільськогосподарських культур на загальну площу 6123 га, що на 31% більше в порівнянні з 2021 роком.

«З метою прискорення процесу передачі меліоративних систем державної власності із сфери управління Держводагенства до Держрибагенства обласна військова адміністрація звернулась до Мінагрополітики з проханням пришвидшити даний процес, – розповів Олексій Бруслик. – І на цій нараді ми маємо визначити всі проблемні питання, щоб скласти алгоритм дій і пришвидшити реформування сфери. Працювати над розробкою і впровадженням на меліоративних системах проєктів із модернізації та реконструкції, і головне – завершити процедуру приймання-передачі державних об’єктів і систем».

Начальник відділу управління інфраструктурою Регіонального офісу водних ресурсів в Полтавській області Ірина Таран розповіла про готовність інфраструктури до зрошувального сезону.

Наказом Держрибагенства створено робочу групу, яка визначила 29 земельних ділянок з об’єктами для передачі у Полтавській області. Після затвердження даного переліку розпорядженням Кабміну почнеться процес їх передачі.

У січні 2023 року в області створено перше об’єднання водокористувачів Карпівської зрошувальної системи. Відбуваються консультації стосовно створення подібного об’єднання на Градизькій.

Система Orphus Поделиться на fb