Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Від сплати акцизного податку платниками Полтавщини до держбюджету спрямували понад 3 млн грн

За рахунок сплати акцизного податку у лютому 2023 року держбюджет поповнився на 3,44 млн грн, перевиконавши індикативні показники на 2,78 млн гривень.

Про це повідомили у Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Надходження акцизного податку до загального фонду державного бюджету зросли у порівнянні із минулорічними показниками в 5 разів, надходження до спеціального фонду – зросли в 48 разів, завдяки сплаті акцизного податку виробником пального, який здійснює діяльність з виробництва пального з грудня минулого року.

Заступник начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Олег Волошинов зазначив представникам ЗМІ, що у лютому поточного року робота за напрямком контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів була спрямована на підвищення ефективності контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, протидії незаконному обігу цієї продукції. Було здійснено низку фактичних та камеральних перевірок. Найбільше порушень виявлено при недотриманні суб’єктами господарської діяльності норм і вимог законодавства при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольною та тютюновою продукцією. Згідно матеріалів перевірок застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 3,5 млн гривень.

За результатами 93 фактичних перевірок, проведених з питань дотримання законодавства за зберіганням і використанням пального – 12 порушень на суму 0,4 млн гривень, крім того за результатами камеральних перевірок поданих декларацій акцизного податку, моніторингу своєчасності і повноти сплати задекларованих податкових зобов’язань у другому місяці поточного року складено 60 актів камеральних перевірок на суму штрафних (фінансових) санкцій 77,86 тисяч гривень.

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області нагадали, що відповідно до пункту 17 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України, від 1 січня 2023 року збільшено на 20 відсотків розміри специфічних ставок акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати податку з тютюнових виробів.

Перейти до вмісту