Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вшанували українських добровольців

У ЦКД відбувся концерт з нагоди відзначення Дня добровольця «Добро, поєднане з волею». Над дійством працювала режисерська група департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради.

«З початком бойових дій на Сході України в 2014 році саме добровольці та добровольчі батальйони по суті врятували Українську державність від загибелі, дали змогу провести мобілізацію. А вже у лютому 2022 року добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги» – звернувся до присутніх ведучий дійства Олександр Лазарєв.

Хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв, що віддали життя захищаючи Україну.

«Ми всі чекаємо наших хлопців і дівчат, що добровольцями пішли боронити Україну, щоб вони повернулися додому живими і здоровими! Слава нашим добровольцям!», – привітав захисників і захисниць перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

Концертну програму розпочав потужний і просто таки легендарний і улюблений колектив, відомий далеко за межами України – Український народний хор «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

У довоєнному житті українські добровольці були людьми різних професій, мали різний життєвий шлях та вподобання. Але зараз, об’єднані почуттям великої любові до рідної землі, прагненням до свободи та ненавистю до загарбників, вони згуртувалися і мужньо боронять нашу державу. Їх подвиг назавжди вписаний у найвеличніші сторінки української історії.

Танок «Війна» виконали учасники зразкового ансамблю танцю «Гарний настрій» (керівник Оксана Євсегнеєва). Натхненно виступили співаки Світлана Ольховик і Данило Ревека.

Вкотре нам знову довелося виборювати право на життя та волю, нашу самобутність та ідентичність, та і, власне, право на існування українського народу та української нації. Та найцінніше, що ми маємо і за що сьогодні воюють українські захисники, – наші діти. Усе заради їх вільного майбутнього. Присвятою від діток дзвінко пролунав виступ вихованців «Творчого Центру Наталії Май».

Тетяна Ладур подарувала свій виступ матерям, які чекають синів і доньок з війни і моляться про їх повернення з Перемогою. А вокальний квартет у складі Світлани Ольховик, Юлії Твердохліб, Анастасії Радченко та Яніни Вишегородської вшанував український рід, який завжди співає й заплітає власну історію і традиції у мелодійні пісні – у дівчат надзвичайно глибокі й проникливі голоси, що заворожили гостей концерту.

Україна для нас – не просто територія. Ми відчуваємо цю землю. Україна для нас – це щасливі миттєвості. Це наше життя, і тому мільйони людей стали на її захист. Тому сьогодні ми всі – добровольці. Усі, хто захищає Україну, наших дітей, хто захищає наше майбутнє та нашу волю. Потужно прозвучали виступи поета й співака Артема Лоіка, а потім викладачів Полтавської дитячої музичної школи №1 ім. П.І.Майбороди та Театру народного танцю «Барви» та військово-спортивного клубу «Воїн» з піснею «Воля».

Завдяки самовідданості й героїзму наших добровольців у двобої з російським агресором добровольчий рух назавжди увійшов в історію України й надалі залишатиметься підтвердженням волелюбності українського народу та незламності його духу.

 

Фото – ЦКД

 

Марія Бойко

Система Orphus Поделиться на fb