Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві провели круглий стіл щодо планування розбудови громад області ⠀⠀

15 березня під егідою Полтавської ОВА за участі компанії Culver Aviation на базі Полтавського державного аграрного університету відбувся регіональний круглий стіл «Просторове планування як інструмент реалізації стратегії сталого розвитку в громадах Полтавської області».

Співорганізаторами заходу також виступили Департамент агропромислового розвитку ПОВА, Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ПОВА, Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування та Агенція регіонального розвитку Полтавської області, повідомили у ПДАУ.

Питання розвитку й добробуту місцевих територіальних громад вкрай важливе для підсилення економічної та соціальної безпеки України, особливо у контексті подолання деструктивних наслідків російської агресії. Саме тому адміністрації різних рівнів мають налагодити тісну співпрацю та активно впроваджувати інноваційні технології у планування розбудови своїх громад.

 

Начальник Полтавської РВА Дмитро Романов наголосив, що потрібно розвивати агропромисловий комплекс нашого краю, а для цього важливо приділяти увагу стратегічному плануванню, а також якісному збору й обробленню даних стосовно потенціалу території. В умовах воєнного стану сільськогосподарські підприємства мають забезпечувати потреби харчової промисловості, оскільки від цього залежить обороноздатність держави.

Ректор ПДАУ професор Валентина Аранчій відмітила високий рівень і значення цього круглого столу для всієї Полтавщини, а також зазначила, що науковий колектив ПДАУ завжди плідно співпрацює з представниками бізнесу, волонтерських об’єднань, державних установ і територіальних громад. Наші фахівці виконують професійний супровід і підтримку найрізноманітніших проєктів, що стосуються як маркетингових досліджень, так і впровадження IT-технологій або модернізації виробництв.

Актуальність цього круглого столу відмітив і заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної воєнної адміністрації Віктор Скриль. За його словами, Департамент займається активною популяризацією інноваційних технологій для розвитку місцевих громад, оскільки це дає змогу знижувати витрати на аграрне виробництво та водночас підвищувати його ефективність.

До участі у регіональному круглому столі були запрошені представники державних установ, територіальних громад, журналісти, науковці та освітяни ЗВО. Після відкриття заходу пролунали численні доповіді та презентації, що допомогли різнобічно розкрити тематику просторового планування та впровадження інноваційних технологій у місцевих громадах.

Керівник напряму земельної реформи Програми USAID АГРО Сергій Кубах презентував здобутки та перспективи діяльності цього проєкту в Україні. Місцеві громади краще, ніж центральна влада, знають, як ефективно розпоряджатися своїми землями. Завдання USAID АГРО полягає в тому, щоб жителі сіл могли отримати від цієї реформи максимальну користь. Сергій Курбах зазначив, що пріоритет роботи USAID АГРО зі східного напряму поступово зміщується в бік центральних регіонів, громади яких активно долучаються до земельної реформи. Особливо важливим питанням є залучення інвестицій від приватного сектора для розбудови сільської місцевості.

Експертка з управління ресурсами громад Катерина Резнікова презентувала присутнім ідею створення комплексного плану розвитку територій з урахуванням соціальних, економічних потреб та екологічної складової. Вона наголосила на потребі інформаційного, технічного і кадрового забезпечення місцевих адміністрацій. До речі, саме цим і займається ПДАУ, готуючи фахівців різних спеціальностей, зокрема й управлінських.

Свої пропозиції презентував Денис Судика, керівник відділу продажів компанії Culver Aviation, яка займається виробництвом безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та наданням послуг з обробки інформації, зібраної шляхом аеромоніторингу в різних сферах господарської діяльності. За допомогою цих технологій можливо проводити дистанційне зондування землі, створювати 3D-карти рельєфу, візуальні та NDVI-карти полів, а також приймати оперативні рішення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Важливість цієї співпраці підкреслив і завідувач кафедри інформаційних систем та технологій навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій ПДАУ Юрій Уткін. Його підрозділ уже давно вивчає і застосовує досвід використання сучасних інформаційних технологій для покращення діяльності органів місцевого самоврядування. Зокрема, на базі Центру впровадження Індустрії 4.0 ПДАУ буде запроваджено інноваційний проєкт, цілями якого є сприяння розробленню комплексних планів просторового розвитку громад засобами сучасних інформаційних систем і технологій, створення ортофотопланів і цифрових моделей місцевості за допомогою БПЛА, поширення інформації серед представників громад з питань інноваційних технологій, спрямованих на стратегічне планування територіальних громад Полтавської області.

Саме цей пілотний проєкт і став предметом підписання меморандуму про співпрацю між Полтавською районною воєнною адміністрацією, Департаментом агропромислового розвитку Полтавської обласної воєнної адміністрації, Полтавським державним аграрним університетом, компанією Culver Aviation, Агенцією регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» та Полтавською обласною асоціацією органів місцевого самоврядування. Агенцію регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» представила на заході її директорка Віта Клименко.

Перший проректор ПДАУ Олександр Галич зауважив, що в Університеті в межах підготовки фахівців за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій виконується цілий комплекс завдань, частина яких була озвучена на засіданні регіонального круглого столу. Він також додав, що ПДАУ завжди відкритий до співпраці з усіма зацікавленими сторонами, і кількість його стейкхолдерів постійно збільшується.

Селищний голова Котелевської громади Тетяна Корост, яка раніше очолювала екологічну комісію Полтавської обласної ради та не з чуток знає усі складнощі та виклики, що постають перед місцевим самоврядуванням. Її виступ доповнили представники Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА, які зазначили, що контроль діяльності територіальних громад слід сприймати не як інквізицію, а саме як запобігання можливим ризикам, тож місцеві адміністрації мають активніше співпрацювати як із профільними департаментами, так і науковцями ЗВО, що тільки підсилить економічний потенціал Полтавщини.

Загалом у круглому столі взяло участь близько 100 учасників.

Фото: ПДАУ

Система Orphus Поделиться на fb