Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Спалювали суху траву: у Пирятинській громаді виявлено 16 порушників

Навесні жителі громади чепурять свої подвір’я, але часто забувають про чинне законодавство та правила благоустрою. Зокрема, спалювання рослинності заборонено. Це шкідливо не лише для здоров’я людей, а й для екосистеми в цілому.

З метою зменшення кількості пожеж у природних екосистемах працівники Лубенського районного управління ГУ ДСНС України у Полтавській області спільно з поліцією та працівниками органів влади з 20 березня розпочали проводити рейди з виявлення фактів порушень та роз’яснення небезпеки спалювання сухої трави та рослинних залишків на території Пирятинської громади.

Під час проведення рейдів було виявлено 16 порушень – спалювання залишків сухої рослинності, що є порушенням встановлених законодавством вимог правил пожежної безпеки, та порушенням встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища. На порушників було складено 14 протоколів відповідно до статті 152 КУпАП, 1 протокол за статтею 77-1.ч.1 КУпАП, та 1 протокол за статтею 77 ч.1 КУпАП.

Крім цього, із населенням проводилась роз’яснювальна робота. Громадянам роздали інформаційні листівки щодо заборони спалювання сухої трави, також доводилась інформація про значне зростання штрафів.

За випалювання рослинності передбачена відповідальність у вигляді штрафу:

– для громадян – від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);

– для посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

Рейдові групи продовжують працювати на території громади.

Фото – Пирятинська громада

Марія Бойко

Перейти до вмісту