Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині у місцях компактного проживання перебуває майже 9000 переселенців

Кількість вимушених переселенців, які перебувають на обліку в Полтавській області, залишається на рівні 200 тисяч осіб. Наразі в місцях компактного проживання (МКП) проживають майже 9000 людей.

Про це повідомила заступниця начальника Полтавської ОВА Катерина Рижеченко на засіданні обласної координаційної ради з питань взаємодії з представниками міжнародних гуманітарних, донорських організацій та проєктів міжнародно-технічної допомоги, які опікуються питаннями ВПО.

“Сьогодні проводимо вже друге засідання в такому тісному форматі. Ми створили координаційну раду, щоб володіти найактуальнішою інформацію щодо допомоги від організацій. Не менш важливе питання – координація спільних дій, оперативний розподіл актуальних функцій допомоги за напрямами роботи та подальша тісна взаємодія між собою, – зауважила Катерина Рижеченко, – протягом листопада Полтавщина отримала значну підтримку як для ВПО, так і для загальної життєдіяльності області. У першу чергу, дякуємо Товариству Червоного Хреста України за надану побутову техніку. Також хотілося б відзначити суттєву підтримку з боку Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Дитячого фонду ООН (UNICEF) та багатьох інших. Дякую всім за активну підтримку області та внутрішньо переміщених осіб, щоденну роботу попри виклики зимового часу”.

В області проведено детальний моніторинг потреб у закладах проживання ВПО. Серед найнеобхіднішого – ковдри, генератори, бойлери, холодильники, біотуалети та інше. Потреба в них лишається актуальною.

Також Катерина Рижеченко розповіла представникам міжнародних гуманітарних, донорських організацій про роботу пунктів незламності та ознайомила з найбільшими потребами і в цьому напрямі.

Загалом на сьогодні в області розгорнуто 217 таких пунктів та ведеться робота по їх подальшому облаштуванню.

“Питання координації підтримки ВПО, в тому числі й за участі міжнародних донорів, є одним із пріоритетних на рівні держави та області”, – зауважила Катерина Рижеченко.

Фото: Полтавська ОВА

Система Orphus Поделиться на fb