Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили меморіальну дошку-барельєф на честь Героя України Тараса Бобанича

28 листопада на фасаді будинку в історичному центрі Полтави відкрили та освятили пам’ятну дошку на честь командира 2 батальйону ДУК «Правий сектор» Тараса «Хаммера» Бобанича.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Полтавського обласного ТЦК та СП.

Місце обрали так, аби її могли побачити полтавці, розповів командир добровольчого українського корпусу “Правий сектор” Андрій Стемпіцький.

Тарас Бобанич був родом з Галичини. Захищав Україну із 2014-го року, а після початку повномасштабного вторгнення Росії очолив 2 окремий батальйон добровольчого українського корпусу “Правий сектор”. Як розповів Андрій Стемпіцький, перед відправкою на передову батальйон, який тепер носить ім’я Тараса Бобанича, дислокувався на Полтавщині. Також командир добровольчого українського корпусу повідомив, що Тарас Бобанич неодноразово бував у Полтаві.

“Він розвивав рух «Правого сектору» на заході і на сході, на півночі і на півдні. Ледь чи не у кожному обласному центрі варто встановити меморіальну дошку на його честь”, – переконаний командир Тараса.

Загинув 33-річний військовий 8 квітня 2022 в Ізюмському районі Харківської області. Із Тарасом Бобаничем попрощалися 12 квітня у Києві.

Указом Президента України від 24 серпня молодшому лейтенанту Бобаничу Тарасу Миколайовичу посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу.

На відкриття дошки прибули батьки Тараса Бобанича, його побратими і дружина, представники силових структур та органів місцевого самоврядування Полтави. Військовослужбовці Полтавського обласного ТЦК та СП несли почесну варту.

Також були присутні представники волонтерського руху Полтавщини, які передали командиру «Правого сектору» квадрокоптер. 

Фото: Полтавський обласний ТЦК та СП

Перейти до вмісту