Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Заблокували ботоферму, яку використовували проти України російські PR-компанії

У Києві ліквідували ботоферму з потужністю понад 3 тис аккаунтів, які використовувались представниками РФ в інтересах “чорного PR” та ведення інформаційної війни проти України.

Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

За даними слідства, двоє мешканців столиці – працівники ІТ-галузі, у власних помешканнях організували процес масової реєстрації та адміністрування фейкових акаунтів у соціальних мережах Instagram та Facebook. Створені ними понад три тисячі фейкових акаунтів передавалися в «оренду», у тому числі представникам PR-компаній РФ для поширення антиукраїнського контенту та дискредитації державних органів України – Конституційного Суду України, міністерств, відомств, правоохоронних структур, військкоматів.

Для анонімізацї “облікових записів” та уникнення їх блокування, вони розробили спеціалізований програмно-апаратний комплекс. Обладнання дозволяло змінювати ІР-адресу при створенні кожного наступного акаунта, імітуючи реєстрацію в соцмережі щоразу іншого реального абонента українських операторів мобільного зв’язку.

У ході обшуку вилучено комп’ютерну техніку з програмним забезпеченням, серверне обладнання, модеми, сім-картки операторів мобільного зв’язку.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру одному із організаторів протиправної діяльності за фактом несанкціонованого втручання в роботу інформаційних, інформаційно-комунікаційних систем (ч. 1 ст. 361 КК України).

Вилучене майно планується передати в управління АРМА для наповнення держбюджету.

Досудове розслідування здійснюється за оперативного супроводження кіберфахівців СБУ.

Фото: Офіс Генпрокурора

Система Orphus Поделиться на fb