Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Відбулося чергове засідання Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності

У форматі онлайн відбулося чергове засідання Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності.

Про це повідомляє Полтавська ОВА.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак, який головував на зібранні, представив дистанційних учасників – фахівців ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Яну Терлеєву, Олену Семиренко, Олену Яценко, Ольгу Климову.

Директор КП „Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної радиˮ, координатор із напрямку „Туберкульозˮ, Володимир Печериця доповів про зміни в епідеміологічній ситуації із захворюванням на туберкульоз у Полтавській області у 2022 році, пов’язані з уведенням військового стану та міграцією населення України.

За увесь період війни в області діагностовано 28 випадків туберкульозу серед ВПО, пацієнти лікуються.

«Усі ми повинні опікуватися проблемами тимчасово переміщених осіб. Заклади охорони здоров’я, які працюють за програмою медичних гарантій, повинні надавати медичну допомогу, у тім числі ВПО, безоплатно. Дякуючи МОЗ, Центру громадського здоров’я України препаратами ми забезпечені. Стаціонарна допомога пацієнтам із туберкульозом також надається безоплатно», – наголосив Володимир Печериця.

За 6 місяців 2022 року в Полтавській області захворюваність на всі форми туберкульозу, включаючи рецидиви, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 42,7% і склала 23,4 на 100 тисяч населення проти 16,4 за 6 місяців 2021 року (Україна – 23,3 та 21,2 відповідно). Збільшення рівня захворюваності пов’язане, в тому числі, і з виявленням туберкульозу у людей, які через військову агресію російської федерації були змушені залишити свої домівки в регіонах з активними бойовими діями.

Для своєчасного виявлення хворих на туберкульоз Володимир Печериця запропонував активніше залучати керівників територіальних громад, у яких компактно проживають люди з регіонів активних бойових дій, співробітників соціальних служб урядового й неурядового секторів, використовувати для обстежень на туберкульоз мобільних рентгенологічних установок.

Регіональний представник благодійної організації «ТБ ЛЮДИ УКРАЇНИ» Марина Макаренко доповіла про роботу неурядової організації, зокрема про використання у нашому пілотному регіоні сучасних цифрових портативних рентгенівськихі апаратів XD2000.

Виконувач обов’язків директора КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» Світлана Нестеренко розповіла, що за І півріччя 2022 року кількість осіб під диспансерним наглядом збільшилась та становить 3709 осіб проти 3666 осіб за перше півріччя 2021 року. Станом на 01.07.2022 лікування антиретровірусною терапією (АРТ) отримують 3308 осіб (3019 осіб станом на 01.07.2021), з них 3231 осіб (98%) мають високу прихильність до лікування та невизначальний рівень вірусного навантаження. Відсоток пацієнтів з високою прихильність тримається на сталому рівні.

У першому півріччі 2022 року охоплення лікуванням препаратами АРТ пацієнтів, які перебувають під медичним наглядом, зросло до 89% (проти 84% у відповідний період минулого року).

Серед багатьох видів профілактики ВІЛ зростає роль доконтактної профілактики, як додаткової до бар’єрної, серед людей, які мають високий ризик інфікуватися (партнери тих, хто живе з ВІЛ, секс-працівники тощо). Наразі доконтактну профілактику ВІЛ у Полтавському регіоні на базі кабінетів «Довіра», сайтів АРТ в області приймає 286 осіб.

Марія Бондаренко, керівниця медико-соціальних програм БО «Світло надії», торкнулася питання доступу до медичних послуг неідентифікованих осіб, що є бар’єром у ранньому виявленні ТБ.

Члени Ради також заслухали фахівця Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОВА Юлії Кравець про інформаційно-комунікаційні заходи з питань подолання стигми та дискримінації до людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.

Про виклики під час російської збройної агресії проти України спільнотам людей, які вживають ін’єкційні наркотики та які живуть із наркозалежністю і переорієнтацію роботи БО „Східний ресурсний центр ВОЛНА „Меридіан” інформувала її директор – Яніна Стемковська.

Виконання попередніх протокольних рішень/доручень засідань Ради проаналізувала виконувач обов’язків директора комунального підприємства „Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної радиˮ, секретар Ради Ніна Дурдикулиєва.

Яна Терлеєва, керівник відділу управління та протидії туберкульозу ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» подякувала учасникам засідання за системну роботу, зокрема, серед внутрішньо переміщених осіб, та запропонувала представити досвід Полтавщини на рівні Міністерства охорони здоров’я України: «Дякую кожному з вас за неймовірні зусилля, які забезпечують лідерство регіону під системним керівництвом директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака. Полтавщина традиційно тримає першість із застосування інновацій, сучасних досліджень, із найкоротшими термінами лікування пацієнтів».

Система Orphus Поделиться на fb