Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві мають демонтувати російські імперські пам’ятники, – Експертна рада МКІП

Відповідне рішення ухвала сьогодні Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму.

У рекомендації Експертної ради зазначено: «Це стосується Монумента (колони) Слави, встановленого на честь 100-річчя «перемоги російської армії Петра I», пам’ятника на місці відпочинку Петра, спорудженого у 1849 році на місці будинку козака Магденка, в якому після битви зупинявся російський цар та Пам’ятника славним захисникам Полтави і коменданту фортеці Олексію Келіну, встановленого у 1909 році на честь 200-річчя перемоги у Полтавській битві».

«Думаю, що ці рекомендації допоможуть у дискусії щодо присутності у публічному просторі Полтави об’єктів, які є імперськими символами росії. Нагадаю, що рішення мають приймати місцеві органи влади», – так пояснив рішення Експертної ради  Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

У Рекомендаціях  Експертної ради рекомендується  Полтавській обласній військово-цивільній адміністрації та Полтавській міській раді:

«… – демонтувати та прибрати з публічного простору російські імперські пам’ятники у Полтаві…

– розглянути питання подальшої музеєфікації виключно тих демонтованих пам’ятних об’єктів, що мають культурну цінність».

В інтерв’ю ОКІА «Новини Полтавщини» начальник відділу охорони культурної спадщини Полтавської обласної військової адміністрації Олеся Старолат сказала, що зараз у цій адміністрації очікують надходження офіційних роз’яснень від представників Міністерства культури.

«Поки що є публікація в інтернеті, – сказала Олеся Старолатю – І у цих роз’ясненнях я сподіваюсь буде прописаний покроковий механізм, тому що це пам’ятки національного значення. І вони знають, що, наприклад, пам’ятник Слави дуже величезний і його монтаж – це проблематично».

Пані Олеся розповіла, що це вже друге засідання Експертної ради Міністерства культури з приводу полтавських пам’ятників. За її словами на першому засідання минулого місяця «дискусії були капітальні…і у них були розбіжності», а вже на друге засідання, 8 вересня, представників обласного департаменту не запросили.

У величезному пакеті документів щодо демонтажу повинно бути рішення Полтавської міської ради – про це також сказала Олеся Старолат.

«Коли у нас вже буде офіційний лист з Міністерства, тоді вже буде підстава звернутися в міську раду, щоб розпочати цей процес», – заявила начальниця відділу охорони культурної спадщини Полтавської обласної військової адміністрації.

ОКІА «Новини Полтавщини» звернулось за роз’ясненнями до першого заступника Полтавського міського голови Валерія Пархоменко.

Він відповів: «Будуть рекомендації – будемо ухвалювати рішення. Міська рада поки що ніяких документів офіційно не отримала. Будемо рухатися у полі законодавства про дерусифікацію».

Повний текст рішення Експертної ради щодо російських імперських пам’ятників у Полтаві.

Анатолій Мішин

Система Orphus Поделиться на fb