Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині впроваджують проєкт з медіаграмотності

На Полтавщині в умовах війни працює проект з медіаграмотності “Маяки критичного мислення”, який впроваджує Полтавська обласна молодіжна громадська організація “Твій Світ”.

Фахівці організації створили одноденний  інтенсив, покликаний формувати навички поведінки в інформаційній площині під час війни, а цільовою аудиторією ініціативи стали працівники публічних бібліотек, адже організатори переконані, що саме вони зможуть зрозуміло і просто пояснити молоді та широкому колу користувачів шкідливість ворожої інформації.

2 вересня у Smart просторі Козельщинської громади відбулася чергова зустріч проєкту. Про інформаційну безпеку під час війни говорили працівниці Центральної бібліотеки Козельщинської сільської ради. Провела навчання тренерка з медіагорамотності Ірина Цеба. Перед початком повномасштабного вторгнення організатори відібрали шість громад Київської і Полтавської області для участі у проєкті. На той час мова йшла про протидію інфодемії і формування навичок критичного мислення у молоді через навчання працівників бібліотек та зацікавлених представників молодіжного середовища.

“На тлі війни з росією в українському медіапросторі побільшало фейків та маніпуляцій, ворог застосовує інформаційно – психологічні спецоперації, використовує месенджери для своєї пропаганди. Війна загострила проблему впровадження медіаграмотності, адже що більше у людей навичок із перевірки та аналізу інформації, тим менше вони вірять фейкам. В цьому випадку медіаграмотність рятує життя”, – зазначив координатор проєкту Олександр Чепур.

Це не перша зустріч з бібліотекарами області. Подібне навчання у серпні встигли пройти працівниці Публічної бібліотеки ім. А. Михайленка Карлівської міської ради. Під час заходів учасники говорять про власну медіа гігієну, інформаційну безпеку оточення і країни, дізнаються про особисту безпеку в соціальних мережах під час війни, відпрацьовують алгоритми власної поведінки у протидії російським фейкам та інформаційно-психологічним операціям під час війни.

Ворог використовує інформаційно – психологічні операції, фейки, дезінформацію і маніпуляції щоб роз’єднати і розсварити громадян України, негативно ставитись до вимушених переселенців, посіяти недовіру до військових і волонтерів. Для участі у проєкті обрали бібліотеки, адже вони працюють з різними групами людей і можуть бути осередками медіагігієни у воєнний час.

Щоб допомогти бібліотекам тримати інформаційний фронт організатори розробили буклети та посібник. Це дає змогу поширювати інформацію про медіаграмотність на широку аудиторію. Сьогодні є великий запит на тренінги, на навчальні матеріали з інформаційної гігієни, про особливості інформаційного поля під час війни та як у ньому орієнтуватись. Проєкт планують розвивати у подальшому.

Реалізується проєкт за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) та фінансування Європейського Союзу.

 

Система Orphus Поделиться на fb