Україна здобула третю медаль чемпіонату Європи-2022 у стрибках у воду
Україна завоювала ще одну медаль чемпіонату Європи-2022 з водних видів спорту, що триває у столиці Італії Римі.
Як повідомляє «Суспільне.спорт», втретє нагороду збірній принесли стрибки у воду, цього разу – жіночі стрибки з 10-метрової вишки, в яких Україну представляла Софія Лискун.
На минулому чемпіонаті Європи-2020 Лискун зупинилася за крок до п’єдесталу – на четвертому місці, а в 2019-му здобула титул чемпіонки Європи в цій дисципліні.
Українка вийшла до фіналу з другого місця у кваліфікації (309.4 бала), де поступилася лише британці Андреї Спендоліні-Сіріє, бронзовій призерці попереднього Євро. Загалом у фіналі змагалися 12 найкращих за підсумками відбору – там призерки визначалися за сумою балів за п’ять стрибків.
Лискун вийшла в лідерки вже на початку фіналу, виконавши перші стрибки на 68.8 та 69.3 бала. Софія втрималася на першому місці й після третього: попри нижчу складність і оцінку 58.8.
За один підхід до завершення фіналу й із четвертим стрибком на 62.4 українка мала 2.5 бала відриву від найближчої суперниці – Спендоліні-Сіріє. Вирішальний стрибок Лискун виконала на 70.5 бала, що стало її найкращою оцінкою фіналу. Проте він не дозволив українці вибороти “золото”: з сумою 329.8 вона все ж таки поступилася британці.