Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Кременчуцьку ТЕЦ відновлять до початку опалювального сезону, але працюватиме на мінімальній потужності, – начальник Полтавської ОВА

Кременчуцьку ТЕЦ, в яку влучили ракети російських окупантів, планують відбудувати вже до початку опалювального сезону, аби містяни мали тепло в домівках. Крім того, розглядають й інші альтернативні джерела опалення. Це дозволить диверсифікувати подачу тепла і бути менш залежними від однієї станції.

Про це повідомив під час онлайн-брифінгу начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

“Наше основне завдання – не лише відновити Кременчуцьку ТЕЦ, а й створити їй альтернативу. Адже ніхто не застрахований від нових ракетних ударів. Наприклад, введення в експлуатацію нині нефункціонуючих котелень на заводах”, – зазначив Дмитро Лунін.

Відтак, якщо відновити роботу цих котелень, а також ТЕЦ, яка має запрацювати, хоч і не на повну потужність, то мешканці Кременчука матимуть тепло в своїх оселях.

зруйнована Кременчуцька ТЕЦ. Фото: telegram Дмитра Луніна

Начальник Полтавської ОВА розповів, що міський голова Кременчука Віталій Малецький та народний депутат Юрій Шаповалов наразі займаються питанням відновлення ТЕЦ.

“Вони запевнили, що не потребують коштів з державного бюджету на відновлення роботи ТЕЦ. Це буде зроблено за рахунок акціонерів. Там все за планом”, – розповів Лунін.

Щодо альтернативної системи опалення – будівництва нових та відновлення існуючих котелень – триває інша робота.

“Вже провели кілька зустрічей. Ми готові залучати кошти. Зокрема, з обласного бюджету можуть виділити від 30 до 50 мільйонів гривень на ці роботи. Ці кошти в обласному бюджеті є. Як тільки отримаємо розрахунки, то зможемо їх долучити. Впевнений, що наступного тижня вже отримаємо ці розрахунки. Запевняю, що опалювальний сезон буде. ТЕЦ відновить мінімальні потужності, щоб надавати тепло містянам. Щодо альтернативних джерел – питання вирішуємо”, – наголосив Дмитро Лунін.

Раніше начальник Полтавської ОВА повідомляв, що відбудова зруйнованої ТЕЦ у Кременчуці коштуватиме близько 500-800 млн грн. Паралельно з відбудовою ТЕЦ вирішується питання і щодо будівництва двох котелень. 

Нагадаємо, 24 квітня дев’ять російських ракет вдарили по Кременчуцькій ТЕЦ і знову по Кременчуцькому нафтопереробному заводу. Пожежу на Кременчуцькій теплоелектростанції повністю ліквідували 26 квітня. ТЕЦ – зруйнована.

Фото: telegram Дмитра Луніна

Система Orphus Поделиться на fb