Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З середини березня близько 300 мешканців Полтавщини звернулись до Держпродспоживслужби з питань завищення цін

З 18 березня Головним управлінням Держпродспоживслужби  в Полтавські  області  було  відкрито гарячу лінію з питань завищення цін на соціально значущі товари. З початку роботи «гарячої лінії» надійшло близько 300  повідомлень від мешканців області.

Джерело: ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області

Переважна більшість повідомлень стосувалася зростання цін на продукти харчування, товари першої необхідності, пальне, невідповідність ціни на товар в торговому залі і по чеку,  відсутність розрахунку за безготівку,  дотримання правил поведінки під час повітряної тривоги.

Спеціалісти Головного управління у межах наданих повноважень опрацьовували повідомлення шляхом проведення відповідної роз’яснювальної роботи  із суб’єктами господарювання.

Порушення були встановлені в кожному третьому суб’єкті господарювання. За результатами проведеної роботи були знижені ціни до економічно обґрунтованого  рівня, виставлені цінники на товари,  відновлювалася робота терміналів.

Зокрема, в магазині «Продукти», що знаходиться в с. Ставкове Зіньківської МТГ, було знижено ціни на: борошно  ТМ «Щедра торбинка» з 130,50 грн.(торговельна надбавка 24,8%) до 115,00 грн. (торговельна надбавка 10%) за упаковку 5 кг, або на 15,50 грн. за упаковку; олію соняшникову з 69,00 грн.(торговельна надбавка 18,6%) до 64,00 грн. (торговельна надбавка 10%) за 1 л, або на 5,00 грн..

У продовольчому  магазині (ФОП Редько Т.К.), що знаходиться в м. Пирятин, було знижено ціну на  борошно пшеничне вищого сорту 1 кг – з 24,50 грн. до 22,42 грн., або на 2,08 гривень. Ціна знижена за рахунок зменшення торговельної надбавки з  20,2 % до 10%.

У  результаті  проведеної роботи в магазині «М’ясна крамниця» (ФОП Сорокін В.В.), що знаходиться в м. Пирятин, було знижено ціни на тушку птиці з 70,00 грн/кг до 69,00 грн/кг та на четверть курячу – з 69,00 грн/кг до 68,00 грн/кг. Ціну знижено за рахунок зменшення торгівельної надбавки з 11,2% до 10%.

Було опрацьовано питання  порушення правил поведінки під час повітряної тривоги працівниками відділення №2 «Нова пошта», вул. Садова, м. Лубни. Спеціалістами проведено роз’яснювальну бесіду з керівництвом суб’єкта господарювання,  щодо правил поведінки під час повітряної тривоги. За результатами проведеної роботи, адміністрацією Нової пошти було визначено найбільш безпечне місце на території відділення для перебування відвідувачів,  розміщені інформаційні матеріали про дії у разі тривоги – або пройти до найближчого укриття або залишитися у приміщенні пошти у безпечному місці.

В окремих випадках факти викладені в повідомленнях не підтвердилися, окремі стосувалися не соціально значущих товарів.

“Гаряча лінія” Головного управління Держпродспоживслужби продовжує свою роботу. Якщо ви зафіксували необгрунтоване зростання ціни на соціально значущі товари, нафтопродукти чи вам відмовляють у сплаті за товар через термінал, повідомляйте фахівців Держпродспоживслужби Полтавщини.

Телефон цілодобової «гарячої лінії»:  +389 (093) 3620536.

У робочий час – з 9.00 до 16.00 дзвоніть за номером  (0532) 606647.

Система Orphus Поделиться на fb