Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві психологічна служба аграрного вишу допомагає переселенцям

Від початку російської агресії проти нашої держави освітяни, студенти, випускники й колектив Полтавського державного аграрного університету об’єднали зусилля для надання допомоги особам, які вимушені були покинути свої домівки із тимчасово окупованих територій чи зон ведення активних бойових дій.

“З перших днів війни і дотепер університет дав прихисток 1250 особам. У перші тижні – це здебільшого були люди, які потребували ночівлі й гарячого харчування. Ці тижні були найважчі, всі відчували велике навантаження. Робота їдалень, пралень, технічних працівників та багатьох інших не припинялася ні на мить. Із 7 квітня ситуація стабілізувалася і в гуртожитках університету стали постійно мешкати не менше 400 осіб. Станом на 9 травня – 505 осіб, із них близько 100 – діти різного віку. Здебільшого це люди з Харківщини, Сумщини, Донеччини”, – розповів перший проректор ПДАУ, професор Олександр Галич.

З метою психологічного розвантаження для діток внутрішньо-переміщених із зони бойових дій, викладачем кафедри технологій дрібного тваринництва Тетяною Карунною і професором, завідувачкою кафедри Світланою Усенко було проведено низку майстер-класів. 11 травня організували майстер-клас “Виготовлення квітів”, залучивши найменших діток. Приємно, що до процесу почали активніше долучатися мами.

“Окремо зазначу, що психологічна служба, яку очолює Ірина Плаксієнко, разом з викладачами організували куточок дозвілля у бомбосховищі, в якому розмістили розмальовки, фарби, пазли, конструктори, іграшки для більш комфортного перебування в ньому дітей під час повітряних тривог. Дуже важлива соціально-психологічна підтримка внутрішньо-переміщених осіб у період їхньої адаптації до нових умов проживання, який ускладняється наслідками пережитого гострого стресу, до того ж майже в кожній сім’ї є діти, які потребують особливого піклування. Тому у березні, з перших днів появи на території університету внутрішньо-переміщених осіб, з ініціативи психологічної служби у корпусі студентського самоврядування університету №5 були організовані ігрові заняття для дітей. Гра – це необхідна складова і ознака щасливого дитинства, тому діти внаслідок цих занять набагато швидше повертаються до урівноваженого емоційного стану, знаходять собі друзів”, – деталізувала роботу психологів проректор з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку ПДАУ Тамара Шаравара.

Представниками психологічної служби для в.п.о. протягом березня-квітня проводились бесіди й практичні заняття із засвоєння методів дієвої психологічної самодопомоги, що дозволили виявити ситуації, в яких терміново була потрібна фахова психологічна допомога. І це лише одна грань того обсягу допомоги, яку надають в аграрному університеті для переселенців.

Марія Бойко

Фото: ПДАУ
Система Orphus Поделиться на fb