Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Понад 12 годин світла і тепла: у Полтаві волонтерки виготовляють окопні свічки

У Полтаві волонтерки виготовляють окопні свічки для військових на фронт. На них можна розігріти чи приготувати їжу, закип’ятити воду, освітити приміщення та зігрітись. Горить одна свічка понад 10-12 годин.

Подробиці майстрині розповіли “Новинам Полтавщини”.

“Про окопні свічки прочитала нещодавно в інтернеті. Запропонувала своєму чоловіку, який останні два місяці у дуже гарячій точці боронить Україну. Одразу відмовив, а за кілька днів зателефонував і сказав, що свічки потрібні. Набрала його сестру Світлану і ми почали займатись цим питанням”, – сказала полтавка Тетяна Ваценко.

Для основи такої свічки необхідні металеві бляшанки з-під консерви та гофрований картон (виконує функцію гніту). Заливають свічки сумішшю воску та парафіну, приблизно 1/1.

“На мені комунікація, здебільшого. Розмістила пост про те що починаємо таку справу і шукаємо необхідні матеріали. Люди почали телефонувати та нести те що є: бляшанки, віск, парафін, красивезні ароматизовані та церковні свічки – все що є вдома. Пасічник Володимир привіз воскоплавку, яка полегшила процес виготовлення свічок”, – розповіла Світлана Бондарева.

Процес виготовлення, кажуть, простий: у металеву бляшанку скручується картон і заливається воском з парафіном, який заздалегідь розтопили на паровій бані. У середину вставляється шматок картону, яка гніт.

“Гніт не обов’язково вставляти, адже весь картон виконує цю функцію. Він потрібен для зручності. Суміш воску та парафіну краще робити 50/50 – довше горітиме. Проте ми ці пропорції не витримуємо, бо робимо із того що принесли. Тестували свічки – понад 10-12 годин горять точно. Кажуть, літр води закипає на такій свічці за пів години”, – пояснила Тетяна Ваценко.

За кілька днів жінки виготовили понад півсотні свічок. Всі поїхали на передову.

“Частину ми з Тетяною відправили у Запорізьку область. Іншу – волонтери відвезли хлопцям на передову у Донецьку. Виявляється, ці свічки мають чималий попит. Тому ми будемо їх й надалі робити. Також пропонуємо всім, у кого є час та місце – самостійно виготовляти окопні свічки.Чимало волонтерів постійно курсують до хлопців у гарячі точки, тому кожна свічка буде потрібна”, – додала Світлана.

Нині організували кілька точок прийому воску та парафіну по Полтаві. Його можна принести:

– “Тепла кофта” (вул. Соборності, 46);

– Бібліотека ім. Олеся Гончара (вул. Олеся Гончара, 25 А);

– Магазин “Делві” (Полюсна 10 А)4;

– Магазин “Мандарин” (вул. Ціолковського, 2).

Система Orphus Поделиться на fb