Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зареєструвалися понад 30 тисяч переселенців

На Полтавщині зареєструвалися понад 30 тисяч переселенців

За час війни з Полтавщини виїхало 10-15% жителів. Область продовжує бути надійним тилом для регіонів, в яких тривають бої, та масштабним логістичним хабом.

Джерело: Полтавська ОВА

Про це розповів начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін піл час онлайн-спілкування з журналістами регіону. 

«У нас зараз на Полтавщині перебувають більше 30 тисяч переселенців, які офіційно зареєструвалися, більше 3000 дітей навчаються дистанційно. В регіоні готелі та хостели завантажені приблизно на 90%. Питання цін у таких закладах контролюємо, наразі ситуація стабільна. До розміщення людей також долучилися всі громади, в той час як заклади освіти, дитячі садки та школи нині майже не задіяні. Тому за потреби ми можемо прийняти ще біля 30-50 тисяч людей. Зауважу, що наразі потік переселенців зменшився», – сказав Дмитро Лунін. 

За його словами, за час війни більше 1000 тонн гуманітарної допомоги вже спрямували до сусідніх регіонів.

«Понад 1000 тонн гуманітарної допомоги направили до Харківської та Сумської областей. Це їжа, ліки, засоби гігієни й одяг. Їх приносили жителі області, волонтери, надавав бізнес регіону, західні області та міжнародні партнери. Сьогодні відправили й допомогу до Луганщини. Формується гуманітарний конвой, тож надали з нашої області 5 автівок. Нині на обласному рівні й в усіх громадах сформовані гуманітарні резерви. Потреби в теплому одязі наразі немає, потрібні ліки та продукти довготривалого зберігання», – розповів Дмитро Лунін.

Нагадаємо, в Полтаві пункти допомоги функціонують за адресами:

– Полтавський академічний обласний театр ляльок (вул. Пушкіна, 32);

– Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П. Котляревського (вул. Небесної Сотні, 17);

– Свято-Успенський собор (Соборний майдан, 1);

– Полтавський коледж мистецтв імені Лисенка (вул. Соборності, 11).

– Управління цивільного захисту Полтавської ОВА (вул. Раїси Кириченко, 14) – тільки продукти.

Система Orphus Поделиться на fb