Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Водохреща: полтавців закликають дотримуватись безпечних правил поведінки на річках та озерах

Водохреща: полтавців закликають дотримуватись безпечних правил поведінки на річках та озерах

19 січня в Україні відзначатимуть одне із важливих релігійних свят — Водохреща. Напередодні свята питання безпеки на льоду є особливо актуальним. Під час проведення заходів святкування Водохреща необхідно дотримуватися безпечних правил поведінки на річках, озерах та інших водних об’єктах у зимовий час.

Джерело: Полтавська міська рада

На даний час льодостав на водоймах є нестабільним, крига тонка, що несе небезпеку і підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків.

Попри наявну потенційну небезпеку, дорослі та діти полюбляють здійснювати прогулянки по льоду, а рибалки – любителі облаштовуватися на річках та ставках. Сумна статистика підтверджує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти.

Читайте також: Водохреще-2022: коли полтавці зможуть освятити воду у Свято-Успенському соборі

Так, упродовж останнього тижня на водоймах громади завдяки ефективній роботі працівників Комунальної організації «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради» під час чергування врятовано трьох громадян, які нехтуючи елементарними правилами безпеки вийшли на водойму та провалилися під лід.

Саме тому працівники Комунальної організації «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради» і Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради застерігають громадян бути обережними, не наражати себе і оточуючих на небезпеку, адже саме в цей період виникає ризик виникнення можливих небезпечних подій та надзвичайних ситуацій на водоймах.

Читайте також: Як підготуватись до купання на Водохреща: поради

Слід пам’ятати про небезпеку знаходження на водних об’єктах у зимовий час та першочергові заходи із надання допомоги, а саме:

– лід може бути слабким біля стоку води, поблизу кущів, очерету, там, де б’ють джерела;

– обходьте ділянки, покриті товстим шаром снігу;

– ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Якщо лід почав тріщати – негайно повертайтеся по своїх слідах, роблячи перші кроки не відриваючи ноги від поверхні льоду. Не біжіть, а відходьте повільно.

У випадку, якщо Ви все ж таки провалились:

– не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою;

– намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і по черзі витягуючи на поверхню ноги;

– намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

– вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже перевірена.

Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина:

– крикніть, що йдете на допомогу;

– наближайтесь до ополонки тільки поповзом, широко розкинувши руки, підклавши під себе лижі, дошку, фанеру;

– не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, лижу, мотузку, шарф чи щось подібне і витягніть його на лід та повзіть з небезпечної зони.

Система Orphus Поделиться на fb