Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавські податківці обговорили питання захисту довкілля, контролю та відповідальності за сплату екологічного податку

Полтавські податківці обговорили питання захисту довкілля, контролю та відповідальності за сплату екологічного податку

Впродовж минулого року платниками податку юридичними та фізичними особами області було сплачено до зведеного бюджету 292,9 млн.грн. екологічного податку, з яких до місцевих бюджетів Полтавщини спрямовано 147,2 млн. гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2020 року надходження по платежу збільшились на 61,1 млн.грн., або на 26,3 відсотка.

Основна частина коштів екологічного податку надходить від розміщення відходів у спеціально відведених місцях. В загальній сумі надходжень платежу за минулий рік вони складають 74,6 відсотка.

Поспілкуватися у формі діалогу, обмінятися досвідом та спільно намітити шляхи вирішення проблемних питань в Головному управління ДПС у Полтавській області зустрілися: начальник спеціалізованої екологічної прокурати Полтавської обласної прокуратури Юрій Балонь; т.в.о директора департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації Віталій Олійник; т.в.о начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Ігор Горжій та податківці: в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко, його заступник Наталія Новоженіна та керівники профільних галузевих підрозділів.

“Ми зустрілися таким складом щоб знайти точки дотику один з одним, вирахувати необхідний алгоритм взаємодії та налагодити безперебійну комунікацію, адже питання наповнення державного та місцевого бюджетів за рахунок надходження екологічного податку неможливо вирішити без належної співпраці в області, екологічної інспекції, департаменту екології та природних ресурсів та спеціалізованої екологічної прокуратури”, – відзначив під час зустрічі в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко.

Спілкуючись та вираховуючи спільні шляхи вирішення проблем учасники зустрічі погодилися на пропозицію очільника обласного управління ДПС в області – об’єднати зусилля у сфері екологічної безпеки, що сприятимуть вихованню в суспільстві почуття неприпустимості порушень у цій галузі, сприятимуть впровадженню громадських ініціатив та активізації місцевих громад, направлених на налагодження конструктивного діалогу між суспільством та органами державної влади, а також забезпечать систематичний обмін інформацією з питань, що належать до компетенції сторін, з урахуванням вимог чинного законодавства.

На завершення зустрічі податківці презентували її учасникам тематичну друковану продукцію для подальшого користування. До 1 вересня 2022 року в Україні триває кампанія  одноразового (спеціального) добровільного декларування – цивілізованого способу легалізації доходів.

Система Orphus Поделиться на fb