Ви тут:
Відео Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Бустерну і додаткові дози проти COVID-19 варто робити вакцинами Pfizer і Moderna, – Юрій Курилко

Бустерну і додаткові дози проти COVID-19 варто робити вакцинами Pfizer і Moderna, – Юрій Курилко

За інформацією Ради національної безпеки і оборони, наступну хвилю захворювання на коронавірусну інфекцію в Україні слід чекати на початку лютого.

Тому зараз вкрай важливо звертати увагу на вакцинацію проти COVID-19 додатковою і бустерною дозами. Про це говорили на брифінгу у Полтавській ОДА 6 січня, присвяченому поширенню нового штаму “Омікрон” та ревакцинації бустерною і додатковими дозами проти COVID-19.

“Наступна хвиля коронавірусу викликана поширенням штаму “Омікрон”. В області моделюємо ковідну мережу, потрібно підготувати ковідні лікарні, якщо буде потреба і додаткові лікарні залучати. А також враховувати розширення кількості COVID-ліжок в лікарнях. Мережа лікарень буде готова і всі жителі області зможуть отримати меддопомогу у разі захворювання на COVID-19”, – розповів т.в.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Читайте також: Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+

Завдяки бустерній дозі поновлюється рівень імунітету тих груп людей, які знаходяться в зоні ризику — працівники інтернатних закладів, медпрацівники, люди віком 60+. Таку дозу вакцинації можна проводити через 9 місяців після останнього щеплення.

Додаткова доза проводиться протягом 1-3 місяців для тих груп, які страждають на тяжкі захворювання: рак крові, ВІЛ-інфекції, особи, які проходять хіміотерапію тощо.

“За вчорашній день додаткову дозу зробили 195 осіб і бустерну – 706. Загалом в області працює 69 мобільних бригад, 113 постійних пунктів щеплень і 14 центрів вакцинації. Немає жодної офіційної інформації, яка б говорила, що вакцини не діють проти нового штаму. У всьому світі підтверджують, що вакцинація дієва, особливо це мРНК-вакцини — Moderna Pfizer. Тому МОЗ і радить проводити додаткову і бустерну дози мРНК-вакцинами. Незалежно від того, яка була вакцинація до цього”, – розповів заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко.

Читайте також: Вакциновані бустерною дозою матимуть новий COVID-сертифікат, – МОЗ

За словами Дмитра Луніна, наразі у Полтавській області вже зробили 1,2 млн щеплень. З них 575 людей отримали дві дози вакцини проти COVID-19 і 621 тисяча жителів — одну дозу.

“Тобто, вже більше половини населення області пройшли повний курс щеплення. Також в регіоні вакциновані 99% лікарів, а також 96-97% педагогічних працівників”, – додав т.в.о. голови Полтавської ОДА.

Нагадаємо, в Україні змінили схеми вакцинації.

Система Orphus Поделиться на fb