Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Відновлюють основи під живопис та утеплюють дах: триває реставрація Полтавського краєзнавчого музею

Відновлюють основи під живопис та утеплюють дах: триває реставрація Полтавського краєзнавчого музею

У межах програми Президента України “Велике будівництво” повним ходом триває реставрація Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Нині в активній фазі монтаж “чорнової” підлоги зали урочистостей.

Як повідомили у Полтавській ОДА, встановлюють риштування для подальших робіт художників-реставраторів. Триває підготовка до встановлення пожежної сигналізації по всьому периметру закладу й протипожежних дверей у цоколі музею. Також утеплюють дах.

“Серед переліку робіт, які виконуються, – монтаж систем вентиляції, опалення, відеоспостереження. На реставрацію відправили двері головної зали. Де необхідно, в залі урочистостей музею провели армування стін сіткою із відповідними штукатурно-малярними роботами”, – зазначив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Художники-реставратори відновлюють основи під живопис, здійснюють ін’єктування тріщин.

У закладі оновили обладнання теплопункту. Роблять цегляну кладку для зонування санвузлів. У перспективі в краєзнавчому музеї буде більше десяти комфортних, сучасних санітарних кімнат.

Цей об’єкт, як і решта проєктів “Великого будівництва”, відповідатиме нормам доступності.

Нагадаємо, у вересні роботи з реставрації Полтавського краєзнавчого музею розпочали. Об’єкт є пам’яткою національного значення. Масштабних ремонтів там не проводили з 1960-их років. Планують закінчити роботи у 2022 році.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus