Ви тут:
Відео Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Градизьку планують створити ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

У Градизьку планують створити ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

На засіданні комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки і культури 8 грудня розглянули питання “Про створення Градизького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою”.

Яким буде ліцей, розповіла директор Департамент освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

“В країні гостро стоїть питання військово-патріотичної підготовки. І дуже важливо, щоб молодь раніше готувалась до служби в Збройних Силах України. У червні 2021 року прийнято положення про військові ліцеї. На жаль, жоден освітній заклад області не відповідає цьому положенню. У Полтавській області не має жодного військового ліцею, який відповідав би всім нормам і стандартам. У нас звільняється база у Градизьку. З 1 вересня плануємо взяти на навчання і хлопців, і дівчат. На сьогоднішній день вже зроблена проєктно-кошторисна документація. Щоб прийняти з 1 вересня 2022 року потрібно обов’язково добудувати тир, кабінет автосправи і плац. На це потрібно 6 млн грн. У тирі буде нове мультимедійне обладнання, яке відповідає вимогами не тільки ЗСУ, а й НАТО”, – розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

Площа території — майже 7 га, потужність закладу — 160 дітей. Цей об’єкт увійшов до програми Президента “Велике будівництво”. З державного бюджету планують виділити 70 млн грн, з обласного – 20 млн грн.

У військовому ліцеї навчатимуться учні 8-11 класів.

“Потрібно зробити базу, де діти на одній території зможуть навчатись, проживати, займатись орієнтуванням, військовою підготовкою, водінням тощо”, – запевнив голова комісії, депутат Полтавської обласної ради Олег Діденко.

Після тривалих обговорень члени комісії не підтримали цей проєкт рішення: 4 “за”, 2 “проти”, 1 “утримався”. Це питання розглядатимуть на сесії Полтавської обласної ради, яка відбудеться 9 грудня.

Окрім цього, депутати розглянули питання про перейменування кількох закладів освіти:

Миргородська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів — на Миргородську спеціальну загальноосвітню школу I-III ступенів;

Гадяцький обласний науковий ліцей-інтернат II-III ступенів імені Є.П. Кочергіна — на Гадяцький профільний ліцей імені Є.П. Кочергіна;

Полтавська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів — на Полтавську спеціальну школу;

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського — на Полтавську академію неперервної освіти ім. М.В. Остроградського.

Також депутати розглянули питання про укладення контракту з переможцем конкурсного відбору на посаду директору Полтавського спортивного ліцею Олегом Сичем.

Система Orphus Поделиться на fb