Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У 13-и громадах Полтавщини виділили потенційні земельні ділянки для створення індустріальних парків

У 13-и громадах Полтавщини виділили потенційні земельні ділянки для створення індустріальних парків

Одним з ефективних інструментів залучення інвестицій у Полтавський регіон є створення на її території індустріальних парків.

Про перспективи залучення інвестицій в громади та шляхи розбудови індустріальних парків йшлося на апаратній нараді 13 грудня.

За повідомленням начальника управління інвестиційної політики, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Марії Долженко, наразі 13 територіальних громад області – Білоцерківська, Терешківська, Зіньківська, Шишацька, Оржицька, Петрівсько-Роменська, Пирятинська, Чорнухинська, Новоселівська, Машівська, Скороходівська, Семенівська, Полтавська готові надати земельні ділянки та залучити кошти іноземних інвесторів для розбудови індустріальних парків на своїх територіях.

Такий крок надасть можливість створити нові робочі місця в громадах, наповнити коштами місцеві бюджети, активізувати господарську діяльність та забезпечити соціально-економічний розвиток відповідних територій.

“Це поки що наміри громад. У громади ще не прийняли рішення про розробку концепцій. Ми працюємо, виїжджаємо на земельні ділянки. Бачимо поки що три ділянки, де можна займатись створенням індустріального парку, бо там є або містобудівна документація, або потенціал, досить велика ділянка, з іншого боку є юридичні питання тощо”, – додала Марія Долженко.

“Хочу зосередити увагу громад, що розбудова індустріальних парків є наразі надзвичайно важливим питанням для вас, адже вже на наступний рік в громади, які матимуть діючі індустріальні парки передбачається значне залучення державних інвестиційних коштів, в тому числі й з ДФРР. Від громад ми чекаємо якісних проєктів. Розбудова  індустріальних парків  – це найближче успішне майбутнє територіальних громад”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Наразі в області розпорядженням голови ОДА створено робочу групу зі сприяння утворенню на території Полтавської області індустріальних парків. До складу робочої групи входять представники територіальних громад області, структурних підрозділів облдержадміністрації, інших установ та організацій, які можуть бути дотичні до питань, що виникатимуть під час реалізації проєктів із створення та розвитку індустріальних парків на території області.

Найближчим часом робочою групою плануються виїзди на території, які громади готові віддати під індустріальні парки, щоб перевірити відповідність земельних ділянок наступним критеріям: цільове використання та “юридична чистота” земельної ділянки, близьке розташування до ключових транспортних магістралей та інженерних комунікацій – електроенергії, газу, води, каналізації, телекомунікацій, наявність робочої сили в радіусі 30 км, наявність потенційних інвесторів та спроможність співфінансування витрат розвитку інфраструктури парку з різних джерел. Для фахівців із залучення коштів міжнародних фінансових організацій в громади передбачено проведення навчальних семінарів та тренінгів.

Система Orphus