Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавців закликають дотримуватись карантинних обмежень на новорічні свята

Полтавців закликають дотримуватись карантинних обмежень на новорічні свята

Зараз в Полтавській області спостерігається зниження рівня захворюваності на коронавірусну інфекцію. Але щоб не було різкого зростання COVID-хворих з початку наступного року, жителів області вже зараз прохають дотримуватись карантинних обмежень, особливо на новорічні свята.

Про це наголосив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“Ми фіксуємо певне зниження кількості зареєстрованих випадків. Але тенденція поширення вірусу на території Полтавської області і реєстрація кількості хворих залишається високою. Продовжують хворіти 12 067 пацієнтів. Зайнятість ліжок становить 41,5%. У стаціонарах лікуються 960 пацієнтів”, – зазначив Віктор Лисак.

Минулого тижня Полтавщина перейшла до “жовтої” карантинної зони. З 6 грудня у такому рівні епіднебезпеки діють нові правила карантинних обмежень.

“Минулого тижня перейшли з “помаранчевого” рівня в “жовтий”. Ми мали високий показник по рівню госпіталізацій. У “жовтій” зоні діють нові карантинні обмеження. Я хотів би звернути увагу, як ми дотримуємось усіх карантинних правил. В тому числі це і вакцинація. Не варто розслаблятись, потрібно дотримуватись карантинних обмежень — соціальна дистанція, гігієна, носіння масок в закритих приміщення. Вже розпочинаються новорічні свята, дитячі ранки, ялинки тощо. В таких умовах потрібно бути особливо уважними”, – додав Віктор Лисак.

З початку вакцинальної кампанії в області зробили 1 млн 112 ін’єкцій. Однією дозою щеплені 592 062 людини, двома дозами — 519 993. Відсоток щеплених в області становить 51,8%. На території Полтавщини є в наявності чотири вакцини – Pfizer, AstraZeneca, CoronaVac, Moderna.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов наголосив на тому, що у закладах громадського харчування і торговельних центрах не перевіряють COVID-сертифікати у відвідувачів. А тому потрібно посилити роботу в цьому напрямку.

“На вихідних моніторили стан дотримання протиепідемічних заходів у Полтаві. Спостерігається вкрай негативна ситуація, у закладах харчування і торговельних центрах COVID-сертифікати не перевіряють. Ми всі пам’ятаємо, як починалась хвиля коронавірусу у 2020 році. І це було після новорічних свят. Найбільшими осередками розповсюдження є масові заходи — спортивні, святкові. Ми всі напередодні новорічних свят. Але це не привід розслаблятись. Те, що зараз іде спад по рівню захворюваності, не привід збавляти темпи вакцинації”, – зазначив очільник облдержадміністрації.

Система Orphus