Ви тут:
Надзвичайні ситуації Полтавщина Суспільство 

Полтавські рятувальники назвали найпоширеніші причини пожеж у житловому секторі

Полтавські рятувальники назвали найпоширеніші причини пожеж у житловому секторі

Наразі основними причинами пожеж у житловому секторі є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, використання для обігріву помешкань саморобних або несертифікованих обігрівачів, перевищення допустимого струмового навантаження, що призводить до аварійних режимів роботи електричних мереж та обладнання

Джерело: Головне управління ДСНС у Полтавській області.

“Одним із пріоритетних напрямків роботи рятувальників Полтавської області є проведення комплексу профілактичних заходів спрямованих на запобігання загибелі та травмування людей внаслідок пожеж. Із початком опалювального сезону збільшується кількість пожеж у житловому секторі. Основними причинами вказаного росту є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, використання для обігріву помешкань саморобних або несертифікованих обігрівачів, перевищення допустимого струмового навантаження, що призводить до аварійних режимів роботи електричних мереж та обладнання”, – розповів під час брифінгу 9 грудня заступник  начальника Головного управління Володимир Гришанін.

На виконання доручення голови Полтавської обласної державної адміністрації, співробітники ДСНС спільно з представниками Департаменту соціального захисту населення, Національної поліції та інших зацікавлених служб провели 14 комісійних обстежень недержавних закладів, які надають соціальні послуги.

“Серед основних порушень вимог пожежної безпеки, що були виявлені в ході проведення обстежень є відсутність у приміщеннях закладів систем протипожежного захисту та пожежної сигналізації, вогнезахисної обробки дерев’яних будівельних конструкцій, не проведення технічного обслуговування наявних первинних засобів пожежогасіння, відсутність засобів індивідуального захисту органів дихання для самопорятунку осіб, що перебувають на реабілітації та обслуговуючого персоналу на випадок пожежі. До відома керівників відповідних закладів доведена інформація про виявлені порушення вимог пожежної безпеки та надані рекомендації щодо шляхів їх усунення”, –  додав Володимир Гришанін.

Напередодні та впродовж опалювального сезону рятувальники проводять спільні профілактичні рейди житловим сектором територіальних громад аби вкотре нагадати правила пожежної безпеки та наголосити на важливості їх дотримання. 

“Щоб уникнути біди дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки. Постійно слідкуйте за станом опалювальних печей та димарів, своєчасно їх ремонтуйте. Слідкуйте за справністю електричних мереж. Не залишайте без нагляду увімкнені телевізори та інші електропобутові прилади. Будьте обережні при палінні та використанні відкритого вогню!”, – наголосили надзвичайники.

Фото: ДСНС

Система Orphus