Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська міська рада та Фонд енергоефективності підписали Меморандум про співпрацю

Полтавська міська рада та Фонд енергоефективності підписали Меморандум про співпрацю

15 грудня у Полтаві підписали Меморандум про співпрацю між Фондом енергоефективності та міською радою. Це дозволить об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків залучати кошти не тільки державного, а й місцевого бюджету для впровадження енергоефективності в житлових будинках.

На участь у програмах Фонду енергоефективності від ОСББ Полтавщини подано 13 заявок. З них 8 заявок в Полтаві, 2 – Горішні Плавні, 1 – Кременчук і 2 – Лубни.

Читайте також: ОСББ Полтави, яким вдалося: успішні проєкти, їх реалізація та переваги об’єднання

За словами виконуючого обов’язки директора ДУ “Фонд енергоефективності” Єгора Фаренюка ОСББ, які провели енергомодернізацію будинку вже отримують переваги у порівнянні з іншими будівлями.

“По перше, енергомодернізація дозволяє зменшити розмір платіжки. Представники ОСББ розповідали, що вдається зекономити у 1,5- 2 рази. Також під час впровадження енергоефективних заходів вдається створити комфортні умови в приміщенні. Поліпшується зовнішній стан будинку і його термін експлуатації. Можна розраховувати, що як мінімум на 30 років довше буде експлуатуватися такий будинок у порівнянні з іншими будинками, які ще не утеплені й не термомодернізовані. До того ж зараз стрімко зростає вартість таких квартир”, – зауважив Єгор Фаренюк.

Важливим аспектом є взаємодія Фонду з місцевою владою та громадами.

Як зазначив Єгор Фаренюк, спостерігається тенденція, що регіони, де місцева влада підтримує напрямок енергозбереження, де прийняті програми відшкодування, де ці програми профінансовані, розвиваються набагато швидше.

“Створені органи самоорганізації мають можливість залучати кредитні ресурси на модернізацію опалення, утеплення будинків. Від імені міської ради хочу сказати, що робитимемо все, щоб підтримати полтавські ОСББ. Будемо виділяти необхідні ресурси, бо розуміємо, що це реальні потреби жителів міста”, – сказав перший заступник міського голови Полтави Валерій Пархоменко.

“Я думаю, що сьогоднішня подія відбувається вчасно, оскільки ми проходимо через енергетичну кризу. Рішення полягає у контролі спожитої енергії – це наша з вами спільна відповідальність. Я дуже рада, що відбудеться така подія, як підписання Меморандуму між Фондом енергоефективності та Полтавською міською радою. Меморандум свідчить про подальше налаштування місцевої влади підтримувати впровадження й посилення енергоефективності у житлових комплексах. Кожен завершений проєкт є прикладом для мешканців міста й області. Створення Фонду енергоефективності є результатом спільної роботи Німеччини, Європейського Союзу й України. Завдяки Фонду допомога сьогодні надається більше ніж 78 тис. сімей – це справжня історія успіху, частиною якого є й полтавці”, – зазначила керівниця відділу “Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля” Представництва ЄС в Україні Хлоя Алліо.

 

Система Orphus