Ви тут:
Суспільство Україна 

Перемовини у ТКГ: Росія відкинула пропозиції України щодо припинення вогню та обміну полоненими

Перемовини у ТКГ: Росія відкинула пропозиції України щодо припинення вогню та обміну полоненими

Українська сторона на переговорах Тристоронньої контактної групи запропонувала встановити перемир’я на Донбасі та взаємний обмін полоненими, проте представники РФ відмовились.

Джерело: заява української делегації в ТКГ.

“7 грудня року пройшли засідання робочих підгруп Тристоронньої контактної групи (ТКГ), під час яких Українською стороною було озвучено три ключові ініціативи:

• Повернення до стійкого перемир’я шляхом забезпечення реалізації заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року;

• Відкриття КПВВ у Щасті, Золотому, яке з української сторони відкрито ще з листопада 2020 року;

• Взаємний обмін утримуваними особами, що дозволило б звільнити у найближчому майбутньому близько 60 осіб.

“Ці питання обговорювалися в рамках чергового засідання ТКГ 8 грудня 2021 року. На жаль, усі ініціативи української сторони були відкинуті Російською Федерацією під надуманими приводами”, – йдеться у повідомленні.

9 грудня на позачерговому засіданні ТКГ Україною було запропоновано розширити склад Спільного центру контролю та координації не лише підписантами Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод, а й уповноваженими представниками країн-учасниць Нормандського формату (за їхньою згодою) як незалежною стороною. Ця пропозиція була категорично відкинута Російською Федерацією.

Пропозиція України із закликом до учасників консультацій виступити із зустрічними заявами про повернення до режиму припинення вогню з 00.01 10 грудня 2021 року та прихильність до заходів з посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року також була відкинута Російською Федерацією.

Система Orphus