Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині реалізують 9 проєктів за Надзвичайною програмою для відновлення України

На Полтавщині реалізують 9 проєктів за Надзвичайною програмою для відновлення України

У Полтавській області реалізують дев’ять проєктів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України за фінансової підтримки Європейського інвестиційного банку. Наступного року у межах другої фази цієї програми планують подати на конкурс 30 нових проєктів.

Ці проєкти презентували 14 грудня під час зустрічі голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, голови облдержадміністрації Олега Синєгубова та їхніх заступників Олександра Лемешка, Дмитра Луніна, Максима Калініна з представниками Європейського інвестиційного банку, Представництва ЄС в Україні, ПРООН, Міністерства розвитку громад і територій України та Міністерства фінансів України.

На сьогодні у 60 громадах області проживає понад 22 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Тож, Полтавщина включена до Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. За цією Програмою реалізують дев’ять проєктів.

“Війна на Донбасі ставить нові виклики, ми вдячні, що ви допомагаєте вирішувати ці питання. Полтавська обласна рада долучається та співфінансує ті проєкти, основним інвестором яких є Європейський інвестиційний банк. Адже прагнемо якнайшвидше їх реалізувати. Ми готові до співпраці. Сподіваємося, що нові ідеї теж зацікавлять”, – зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Вже завтра, 15 грудня, відкриють Диканський навчально-виховний комплекс імені М.В.Гоголя, який реконструювали в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України та програми “Велике будівництво”. Загальна вартість — 41 млн грн, з яких: 33 млн грн — кошти Європейського інвестиційного банку, 8,3 млн грн — з бюджету громади.

“Полтавщина приєдналася до Програми вже на останньому етапі. Завтра плануємо відкрити один із проєктів, який реалізували у межах Програми. Звичайно, цей освітній заклад розрахований і для дітей переселенців”, – розповів старший спеціаліст сектору регіонального розвитку Європейського Інвестиційного Банку в Україні Рой Дрейкотт.

“Ми надаємо технічну підтримку щодо реалізації та ефективного використання коштів, що надаються Європейським банком”, – додала заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов презентував проєкти, які впроваджують у 2021 році. Йдеться про реконструкцію фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу “Колос”, що у Решетилівці, Шишацької спеціалізованої школи імені В.І. Вернадського, Школи мистецтв та Центру естетичного виховання у Миргороді. Загалом у 2021 році в області реалізують 9 проєктів, фінансування яких становить 347 млн грн. Вони будуть завершені у 2022-ому році.

“Це три освітянські проєкти, два — у сфері культури, 1 — інфраструктури, ще два об’єкти — будівництво житла для переселенців, 1 — у сфері медицини. Зокрема, після реконструкції спорткомплексу “Колос”, ним можуть скористатися усі переселенці, які проживають в області. Зокрема, обласна рада на цей проєкт вже виділила близько 17 млн грн. Одним із головних напрямків — є реабілітація та спортивна підготовка людей з інвалідністю. Дуже багато об’єктів у цьому проєкті — новобудови. Зокрема, наступного року плануємо подати проєкт щодо створення у спорткомплексі футбольного поля”, – зазначив Олег Синєгубов.

Також голова Полтавської ОДА представив 30 проєктів, які планують подати на конкурс у 2022 році. На їх реалізацію необхідно 1 млрд 653 млн грн. Зокрема, 11 проєктів — у сфері освіти, 9 — у сфері охорони здоров’я, 4 — інфраструктури, 3 — спорту, 2 — соціальної сфери (житло для ВПО) та 1 — культури. Рой Дрейкот та Манал Фоуані порекомендували серед презентованих проєктів виокремити пріоритетні, адже не всі проєкти можуть бути реалізовані.

Система Orphus