Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують відкоригувати тарифи на тепло для окремих споживачів “Полтаватеплоенерго” та “Лубнитеплоенерго”

На Полтавщині планують відкоригувати тарифи на тепло для окремих споживачів “Полтаватеплоенерго” та “Лубнитеплоенерго”

Для категорії “інші споживачі” “Полтаватеплоенерго” планує підвищити вартість природного газу майже на 50%, а для релігійних організацій, навпаки, зменшити.

Також “Лубнитеплоенерго” планує підвищити вартість природного газу та, відповідно, тарифу для бюджетних організацій.

Питання коригування тарифів розглянули на засіданні комісії Полтавської обласної ради з питань ЖКГ, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку 6 грудня.

Такі зміни мають відбутись через те, що НАК “Нафтогаз” змінив вартість природного газу для цих категорій споживачів.

“Вартість природного газу, яка закладена в тарифах для “інших споживачів” наразі становить 20 641, 50 грн за тисячу кубометрів без ПДВ. З листопада НАК “Нафтогаз” збільшив цю вартість до 30 217, 52 грн за тисячу кубометрів без ПДВ. Збільшення відбулось майже на 50%. Сам тариф для “інших споживачів” зросте на 34%. Також відбулось коригування тарифів по вартості газу для релігійних організацій. Там, навпаки, відбулось зниження вартості газу — з 20 641, 50 грн за тисячу кубометрів до 13 658, 42 грн за тисячу кубометрів. Відповідно, тариф зменшився на 33,8%. Тарифи для населення та бюджетних установ не коригуються”, – розповів генеральний директор “Полтаватеплоенерго” Олександр Олексенко.

Через збільшення вартості газу відповідні коригування тарифів на послуги з постачання теплової енергії для бюджетних установ провело і “Лубнитеплоенерго”.

“Вартість природного газу зросла на 218% відносно до тієї, що було закладена в тарифі. Проєкт коригування тарифу постачання теплової енергії для бюджетних установ збільшився на 52,8%”, – зазначив директор “Лубнитеплоенерго” Дмитро Приймак.

Також депутати погодили питання “Про надання дозволу “Полтаватеплоенерго” на отримання кредиту у ПАТ “УКРГАЗБАНК”, розглянули вимогу НАК “Нафтогаз” погодити укладання договорів з НАК “Нафтогаз Трейдинг” тощо.

Комісія підтримала погодження Полтавському обласному комунальному виробничому підприємству теплового господарства “Полтаватеплоенерго” та обласному комунальному виробничому підприємству теплового господарства “Лубнитеплоенерго” укладання договорів постачання природного газу та рекомендувала Управлінню майном обласної ради підготувати та внести на розгляд сесії відповідні проєкти рішень.

Депутати підтримали надання дозволу Полтавському обласному комунальному виробничому підприємству теплового господарства “Полтаватеплоенерго” на укладення договору на отримання кредиту у вигляді відновлювальної відкличної кредитної лінії в ПАТ “УКРГАЗБАНК”, що, за словами очільника підприємства Олександра Олексенка має усунути певні касові розриви в міжопалювальний період.

Проєктом рішення “Про внесення змін до Обласної програми фінансової підтримки підприємств комунальної теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства Полтавської області на 2019 – 2021 роки” передбачено збільшення фінансування цих соціально-значущих для громад підприємств на загальну суму у 21,6 млн грн. Даний проєкт рішення комісія підтримала.

З врахуванням доповнень депутатів, комісія схвалила проєкт Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” щодо забезпечення АТ “Полтавагаз” природним газом для виробничо-технологічних потреб за ціною, затвердженою у тарифі на послуги розподілу природного газу, або за соціальною ціною для категорії “побутові споживачі”. У контексті даного питання комісія дала протокольне доручення голові обласної ради щодо проведення звіту робочої групи з вивчення питання щодо визначення права власності газорозподільних мереж Полтавської області, її переформатування та забезпечення подальшої діяльності.

Розглянувши лист ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” щодо надання фінансової підтримки підприємству (в зв’язку з компенсацією різниці в тарифах) комісія рекомендувала підготувати проєкт відповідного звернення депутатів обласної ради до Президента та Кабінету Міністрів України.

Остаточно рішення по цим питанням прийматимуть на засіданні сесії Полтавської обласної ради.

Система Orphus Поделиться на fb