Ви тут:
Відео Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

Котли виходять з ладу: 19 лікарень, освітні заклади і житлові будинки у Полтаві можуть опинитись без теплопостачання

Котли виходять з ладу: 19 лікарень, освітні заклади і житлові будинки у Полтаві можуть опинитись без теплопостачання

Котельня по вулиці Дмитрієва, 7-В, що розташована у центрі Полтави, забезпечує теплом 19 лікарняних закладів, серед яких – увесь комплекс обласної лікарні, дитячої обласної лікарні, онко- та кардіодиспансери, станцію переливання крові та станцію швидкої медичної допомоги. Крім того вона, надає тепло та забезпечує гарячою водою 30 житлових будинків та 3 освітні заклади.

Котельню збудували та ввели у експлуатацію ще у 1973 році. Проектувалася вона як “парова”, але згодом, у 1989 році, її перевели у водогрійний режим. Така трансформація була викликана режимом теплоспоживання підключених до неї об’єктів, але суттєво знизила термін експлуатації котлів та збільшила кількість аварій на вже тоді не новому обладнанні, повідомили у пресслужбі “Полтаватеплоенерго”.

Зараз цим котлам вже майже по 50 років і застаріла технологія та зношене обладнання ледве справляються зі своєю функцією.

“В сьогоднішніх умовах експлуатація “парових” котлів у водогрійному режимі — не є правильним технічним рішенням, і тим більше не відповідають вимогам енергоощадності. Та все ж, найбільше занепокоєння викликає саме надійність їх роботи. Розуміючи це, ми шукаємо можливість провести повну реконструкцію цієї котельні”, – зазначив технічний директор “Полтаватеплоенерго” Володимир Пасічко.

Через численні зварювальні роботи навіть змінилася структура металу. Три тижні тому на котельні виникла аварійна ситуація, пов’язана зі значним витоком теплоносія. Ремонтні роботи по її усуненню тривають і досі, — говорить заступник начальника 4 теплового району Максим Шинкарук та застерігає, що немає жодної гарантії, що ця котельня в змозі забезпечити безперебійне теплопостачання і у наступному опалювальному періоді. 

“На котельні знаходяться котли ДКВРи – це парові котли, переведені в водогрійний режим ще за радянських часів. Після включення котлів в роботу, із початком цьогорічного опалювального періоду, не пройшло і двох місяців, а котел №3 після вже вийшов із ладу”, – розповів Максим Шинкарук.

Працівники Полтавської обласної клінічної лікарні ім. Скліфосовського стурбовані, адже стабільність температурного режиму в медзакладах не має стояти під питанням, а надто зараз, в період пандемії COVID-19.

«Це – лікарня, де постійно триває лікувальний процес. Опалення, подача гарячої води здійснюється в операційні зали, палати. Крім того саме з цієї котельні здійснюється подача пару для дезкамери, для проведення дезінфекцій тощо”, – пояснює заступник головного лікаря з технічних питань Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського Валерій Онищенко.

Технічний директор ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Володимир Пасічко переконаний, що до наступного року цю котельню треба терміново реконструювати та встановити сучасні котли із ККД вище 94%. Але для цього, за попередніми оцінками, необхідно близько 41 млн грн. Натомість “Полтаватеплоенерго”, у кращому випадку, зможе знайти лише половину цієї суми.

“Тому ми звернулися до нашого власника, обласної ради, до Полтавської ОДА з проханням допомогти із фінансуванням ремонтних робіт. Адже левова частка споживачів зазначеної котельні — це лікарняні заклади, фінансування яких здійснюється саме із обласного бюджету”, – зазначає Володимир Пасічко.

Полтавські теплоенергетики планують подати проектно-кошторисну документацію на державну експертизу та сподіваються, що, завдяки підтримці обласної влади, питання повної реконструкції котельні по вул. Дмитрієва, 7, вдасться вирішити вже влітку наступного року.

Система Orphus