Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Доступність і трансформація глядацької зали: Полтавський театр ляльок планують реконструювати

Доступність і трансформація глядацької зали: Полтавський театр ляльок планують реконструювати

Депутати Полтавської обласної ради під засідання комісії з питань освіти, науки та культури розглянули питання “Про внесення змін до Комплексної Програми розвитку культури і мистецтва в Полтавській області на 2021-2025 роки”.

Згідно зі змінами, планується реконструкція Полтавського обласного театру ляльок.

“Передбачається виготовлення проєктно-кошторисної документації на реконструкцію будівлі Полтавського обласного театру ляльок. Будівля побудована досить давно. Хочемо її реконструювати. Будемо звертатись на наступних сесіях до депутатів з проханням виділити кошти на проєктно-кошторисну документацію”, – зазначила директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовіченко.

Директор Полтавського обласного театру ляльок Тетяна Вітряк розповіла, що зараз в закладі готують вистави, як для дітей, так і для дорослих. Зокрема, і для людей з інвалідністю.

“Ми готуємо вистави для дітей від 0-3 до років, також для дітей з інвалідністю. У репертуарі театру є 9 вистав для дорослих. Але постійно постає питання реконструкції приміщення. Будівля збудована у 1983 році. Тоді були інші вимоги і стандарти до театральних вистав. Зараз, на жаль, не маємо повноцінної доступності до будівлі людям з інвалідністю. Ми маємо тільки східцевий підйомник. А до фойє нам потрібно застосовувати інші засоби, щоб транспортувати людину. З дітками простіше, а от з дорослими навпаки. Наш зал не передбачений для людей з інвалідністю. Вистави дивляться і діти, і дорослі. Всі намагаються купити квитки в перші ряди. І коли дорослий сідає попереду, а за ним дитина, то вона вже не бачить сцени. У 2017 році ми трішки підняли амфітеатр, але це не допомагає. Тому доступність і трансформація зали є найважливішими питаннями. Щоб ми могли змінювати положення глядацьких крісел”, – розповіла Тетяна Вітряк.

Також депутати погодили продовження контракту з Тетяною Вітряк на 3 роки.

Окрім цього, планують збільшити фінансування на 2022 рік для організації і проведення культурно-мистецьких заходів, фестивалів на 2 млн 800 грн. та на оплату енергоносіїв професійних мистецьких закладів.

Остаточно питання “Про внесення змін до Комплексної Програми розвитку культури і мистецтва в Полтавській області на 2021-2025 роки” розглядатимуть на найближчій сесії Полтавської обласної ради.

Нагадаємо, комісія з питань освіти, науки та культури погодила створення обласної програми розвитку закладів позашкільної освіти.

Система Orphus