Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

До Полтави приїздить норвезький піаніст Аксель Колстад

До Полтави приїздить норвезький піаніст Аксель Колстад

Зустрітись із цим неординарним музикантом можна буде в Полтавській обласній філармонії 14 грудня. І це буде не просто подія, а магічне дійство, бо Аксель чарівник за своїм роялем – творить свій власний Всесвіт.

Він відомий своїми віртуозними варіаціями історичної музики в поєднанні з гумором та стендапами. Американська преса назвала його “Новим Віктором Борге”. Шведська преса назвала його “Ференцом Лістом нашого часу”.

До України у Акселя Колстада ставлення особливе, він вимовляє “ми, українці” радісно. Об’їхавши мало не увесь світ, з гордістю згадує власне українське коріння.

“В мені є українська кров, а ми, українці, ніколи не здаємось і боремося до кінця … Ми – українці – не вмираємо, ми пристосовуємося”, – так сприймає суть нашого народу Аксель Колстад.

З початком пандемії в нього разом відмінилось 40 концертів, та він не здався, а подумав, чим може допомогти державі – і пішов працювати фермером. Так, звичайним фермером доглядати за коровами. Звісно, потім це переросло в концерти для фермерів на відкритому повітрі. Бо музика – це його кисень і без неї цей життєлюбний чоловік себе не уявляє.

А вибір був, адже до 17 років Аксель займався музикою й баскетболом, причому, тренером був його батько, який і сказав юнаку, що потрібно вибрати… музику, адже для Акселя музика – його душа. Та на пошану до баскетболу тепер Аксель Колстад завжди концертує в баскетбольному взутті.

Читайте також: У Полтавській філармонії анонсували нові концерти, які відбудуться в грудні

Розповідає, що вчився в геніїв, створює обробки класики й пише власну музику. Але представляє свої композиції дуже скромно, може зі сцени сказати, що це твір маловідомого норвезького чи українського композитора, а гратиме свою мелодію.

Він не лише грає, а й спілкується з публікою – фонтанує жартами, за якими глибока мудрість і невгамовна любов до життя.

Цього разу Аксель Колстад їде до України з майстер-класами для студентів Національної музичної академії і концертом у Полтаві. І цією нагодою варто скористатись, бо чи часто вам вдавалось зустрітись із Чарівником? В дитинстві мама ставила маленькому Акселю на рояль книжку казок, а тепер він сам щедро оповідає свою добру прекрасну казку людям.

 

Марія Бойко

Фото – з сайту Акселя Колстада

Система Orphus