Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати облради затвердили бюджет Полтавщини на 2022 рік

Депутати облради затвердили бюджет Полтавщини на 2022 рік

Депутати Полтавської обласної ради на сесії 24 грудня прийняли головний фінансовий документ Полтавщини на 2022 рік.  Прогнозований обсяг доходів обласного бюджету складе майже 5 млрд 284 млн грн.

Видатки обласного бюджету на 2022 рік плануються в обсязі 5 млрд 272 млн грн.

“Бюджет Полтавської області на прийдешній 2022 рік складає 5 млрд 200 млн грн. Це на 1 млрд більше, ніж минулого року. Головний напрямок фінансування – це освіта, більше 1 млрд грн спрямовано. Потім медицина. Але якщо беремо капітальні видатки і видатки на захищені статті, то ця сума може до кінця наступного року збільшуватись. Тобто, ми не можемо сказати, скільки буде витрачено коштів протягом року. Вже у лютому-березні 2022 року будемо розуміти скільки матимемо вільних лишків бюджету, які ми теж хочемо спрямувати на капітальні заклади. Зараз ми проголосували за захищені статті бюджету, за мінімальні вкладення тих напрямків співфінансування з державою, як наприклад, Надзвичайна кредитна програма відродження України”, – прокоментував голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“Дякую депутатському корпусу Полтавської обласної ради, департаментам та управлінням ОДА й органам місцевого самоврядування за плідну роботу – обласний бюджет Полтавщини на 2022 рік одноголосно прийнятий. Серед пріоритетних напрямів – освіта, медицина, будівництво. Кілька основних показників: дохід обласного бюджету на наступний рік визначений на рівні 5 млрд 284 млн грн, видатки – 5 млрд 272 млн грн. Бюджет розвитку становить 399,5 млн грн. Втричі більше, ніж минулого року! Це кошти для розбудови інфраструктури, ремонтів та реконструкцій, будівництва нових об’єктів. Зокрема мова йде про реконструкцію ДЮСШ «Олімпійські надії», продовження реставрації краєзнавчого музею і не тільки”, – сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Читайте також: Депутати продовжили контракти керівників комунальних установ Полтавської області

У кошторисі обласного бюджету на медицину передбачено 567,7 млн грн – реконструкцію медзакладів, зарплату лікарям, нове обладнання; освіту – 1 млрд 704,5 млн грн – заробітну плату, ремонти закладів освіти; реконструкцію спортоб’єктів – 41 млн грн; соціальний захист – 529,5 млн грн – підтримку бійців на сході, ветеранів, чорнобильців, оздоровлення.

У 2022 році передбачаються видатки на:

-соціальний захист та соціальне забезпечення у розмірі 471 млн грн;

-культуру і мистецтво – 210 млн грн;

-фізичну культуру — 136 млн грн;

-будівництво і регіональний розвиток – 277 млн грн;

-освітні заклади — 109 млн грн;

-медичні заклади — 68 млн грн;

Читайте також: Звільнився начальник Управління майном Полтавської обласної ради

-установи та заклади соціальної сфери — 26 млн грн;

-установи і заклади культури — 19 млн грн;

-споруди установ та закладів фізичної культури і спорту — 41 млн грн;

-інші об’єкти соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності — 12,5 млн грн.

Система Orphus