Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

19 грудня стартує проєкт “єПідтримка”: як отримати тисячу гривень за вакцинацію

19 грудня стартує проєкт “єПідтримка”: як отримати тисячу гривень за вакцинацію

У неділю, 19 грудня, офіційно запустили проєкт “єПідтримка” в застосунку “Дія”.

Як подати заявку на виплату роз’яснив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Уперше у світі технічно реалізується подібна інноваційна послуга. Ви маєте бути повністю вакциновані і мати “зелений” COVID-сертифікат у застосунку Дія. А також бути громадянином України віком від 18 років. Важливо: щоб отримати виплату у 2021 році, необхідно подати заявку з 19 до 29 грудня. Оновлюйте Дію та записуйтесь на програму підтримки бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії”, – зазначив Михайло Федоров.

Нагадаємо, пілот проєкту стартував 13 грудня. На I етапі виплата здійснюється з 19 грудня. У пілотному проєкті взяли участь більше 4,5 млн українців. А в банках відкрили вже 4,1 млн спеціальних карток. 2,7 млн українців вже подали свої заявки на виплати.

Як подати заявку на виплату:

• Оформіть спеціальну картку єПідтримка в одному з банків партнерів. Онлайн або офлайн.

• Завантажте застосунок Дія та авторизуйтесь у ньому.

• Переконайтесь, що у вас є “зелений” COVID-сертифікат в застосунку Дія.

• Зайдіть у розділ Послуги та виберіть єПідтримку.

• Виберіть для виплати картку єПідтримка і очікуйте надходження коштів.

Гроші можна витратити на книги, спортзал, квитки у кіно, театр, музеї, концерти або на перевезення в межах України.

“Ви отримуєте гроші на 4 місяці. Якщо за цей час ви їх не витратите, рахунок закриють. Розплачуватися можна буде онлайн і офлайн, але лише на вказані категорії українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть її під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів. Це код, який присвоюється торговій точці та характеризує напрям її бізнесу. У разі оплати карткою єПідтримка він має збігтися з одним із кодів, вказаних у постанові”, – наголосив Михайло Федоров.

Також він наголосив, що витратити гроші ті на категорії товарів та послуг, яких немає в переліку, переказати їх на іншу картку, зняти готівкою буде неможливо.

“Програма реалізується виключно в застосунку Дія. Тому не ведіться на шахраїв. Кіберполіція уважно відстежуватиме всі підозрілі ситуації та виплати. Команда Мінцифри самостійно розробила всю механіку реалізації виплати. Шукали різні варіанти по світу, але зрозуміли, що їх ще не існує. Ми створили алгоритм так, що людині не потрібно йти кудись. Лише кілька кліків на відкриття картки та реєстрацію на послугу. Отримання 1000 грн без контактів з іншими людьми та держустановами. Що дуже важливо в умовах пандемії”, – додав міністр.

Система Orphus