Ви тут:
Суспільство Україна 

“єПідтримка”: тисячу гривень за вакцинацію можна буде витратити упродовж чотирьох місяців

“єПідтримка”: тисячу гривень за вакцинацію можна буде витратити упродовж чотирьох місяців

Президент України Володимир Зеленський ініціював програму “єПідтримка”, яка спрямована допомогти бізнесу, який постраждав під час карантину.

Тисячу гривень зможуть отримати всі повнолітні громадяни України, які отримали дві дози щеплення проти коронавірусної інфекції. А витратити кошти, які будуть віртуальними, можна буде впродовж чотирьох місяців. Про це розповів Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Підтвердження щеплення двома дозами від COVID-19 використовується “зелений” сертифікат в “Дії”. Після верифікації в мобільному додатку “Дія” громадяни зможуть отримати гроші на безкоштовні віртуальні банківські картки. Ця тисяча гривень не буде оподатковуватись, а отримання коштів не буде перешкодою для нарахування субсидій. Після нарахування на віртуальну банківську картку, громадянин зможе скористатись коштами протягом чотирьох місяців. У разі їхнього невикористання після закінчення терміну, сума повернеться назад державі”, – розповів Олександр Ткаченко.

Люди зможуть розрахуватись коштами з віртуальної банківської картки у визначених підприємствах – придбати залізничні та авіаквитки на внутрішні рейси, абонементи до спортзалів, квитки в кінотеатри, театри, музеї чи виставкові центри, придбання книг. Вивести гроші на іншу картку чи використати їх на інші послуги буде неможливо.

Програма стартує 19 грудні і триватиме упродовж року. Другий етап програми заплановано реалізувати у 3-му кварталі 2022 року.

Ті громадяни, які отримали два щеплення від COVID-19, але не мають додатку “Дія”, теж зможуть отримати кошти, але пізніше. Такий альтернативний варіант доопрацюють найближчим часом.

Нагадаємо, у Мінекономіки розповіли алгоритм дій, як отримати тисячу гривень за вакцинацію проти COVID-19.

 

Система Orphus