Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Укрзалізниця запустить два нові дизель-потяги виробництва КВБЗ: де вони курсуватимуть

Укрзалізниця запустить два нові дизель-потяги виробництва КВБЗ: де вони курсуватимуть

Укрзалізниця запустить на маршрути ще два нові дизель-поїзди ДПКр-3 виробництва ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод”. Одним із них 9 листопада зі станції Дарниця до станції Київ-Пасажирський проїхався Президент України Володимир Зеленський.

Ще один дизель-поїзд, виготовлений на потужностях ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод”, Укрзалізниця отримає до кінця 2021 року та ще два — наступного року. Загальна вартість усіх п’яти дизель-поїздів становить 840,6 млн грн (з ПДВ), вартість одного – 168,1 млн грн (з ПДВ), повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначив, що всього для Укрзалізниці заплановано замовити 20 дизель-поїздів ДПКр-3.

“Це будуть регіональні експреси, які можуть поїхати за напрямками Ізмаїл — Одеса, Харків — Краматорськ, Харків — Лозова, Харків — Попасна”, — зазначив він.

Тендер було проведено та укладено угоду з КВБЗ на постачання зазначених поїздів ще у 2018 році. Проте через брак фінансування між АТ “Укрзалізниця” та ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод” виконання угоди було призупинено. За сприяння Президента України Володимира Зеленського у вересні 2021 року було підписано мирову угоду між УЗ та КВБЗ, результатом чого і стало постачання нових дизель-поїздів. Більше того, завод знизив вартість на 5% та власним коштом модифікує 2 поїзди.

Читайте також: До 2024 року швидкісне залізничне сполучення буде забезпечено між усіма обласними центрами, – Мінінфраструктури

АТ «Укрзалізниця» продовжує роботу, спрямовану на підвищення комфорту подорожей. «Найближчим часом запустимо на маршрути ці два нові дизель-поїзди. Наразі розглядаємо такі варіанти маршрутів: Львів — Тернопіль — Чернівці — Коломия для пасажирів на заході країни та Попасна — Куп’янськ — Харків на сході, плюс Харків — Суми — Ворожба по окремим дням», — повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Нагадаємо, аналогічний дизель-поїзд ДПКр-3 № 807/808 «Прикарпатський експрес» вже успішно працює на Львівській залізниці на напрямку Коломия — Ківерці (через Івано-Франківськ, Львів та Луцьк). Укрзалізниця отримала його в грудні 2019 року.

Система Orphus