Ви тут:
Культура Суспільство 

Українського письменника номінували на премію імені Астрід Ліндґрен

Українського письменника номінували на премію імені Астрід Ліндґрен

Номінантів на Меморіальну премію імені Астрід Ліндґрен 2022 року оголосили на Франкфуртському книжковому ярмарку. На премію номінували 282 кандидатів з 71 країни. Сашко Дерманський став єдиним представником України. Переможця оголосять 22 березня у Стокгольмі.

Сашко Дерманський − дитячий письменник, член Національної спілки письменників України. Деякі твори вийшли під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва. У жовтні 2004 року видавництво “Теза” видало його першу книжку — повість-казку “Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська”, повідомили в Управлінні культури Департаменту культури, молоді та сім’ї ПМР.

Твори письменника рекомендувало Міністерство освіти і науки України для читання в молодшій і середній школі. Також він став одним із авторів сценарію художнього фільму “Сторожова застава”.Загалом видав 38 книжок, 6 аудіокниг та 2 інтерактивні книжки для дітей. Неодноразово автор отримував літературні нагороди, серед яких “Коронація слова”, “Книга року BBC”.

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен — шведська премія за досягнення в літературі для дітей та юнацтва. Її заснував шведський уряд, премію вручають щороку. Призовий фонд – 5 мільйонів шведських крон (513 тис. доларів = 450 тис. євро).

Фото: Yakaboo

Система Orphus