Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відкрили Денний центр для осіб, які постраждали від домашнього насильства

У Полтаві відкрили Денний центр для осіб, які постраждали від домашнього насильства

На базі Притулку для жінок Благодійної організації “Світло надії” у Полтаві відкрили Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі з функціонуванням кризової кімнати.

Центр — цілодобове місце для людей, які зазнали різних форм насильства. Здебільшого, він призначений для жінок з дітьми, щоб вони могли почуватись у безпеці.

“Тепер у Полтаві стали доступними якісні послуги для постраждалих осіб. Проблема домашнього насильства у місті є. І багато зацікавлених людей приєднуються до вирішення цієї проблеми. Полтава стала одним з перших міст, які задіяні у проєкті “Міста і громади, вільні від домашнього насильства”. Тепер у вас є комплекс послуг у цій сфері. І вже немає запитань, де знайти допомогу — вона доступна, наявна. Будемо сподіватись, що кожен полтавець знатиме, що може розраховувати на якісну допомогу”, – зазначив регіональний координатор Фонду ООН у галузі народонаселення Костянтин Бойчук.

У Денному центрі для жінок надаватимуть консультаційні послуги, психологічну допомогу. Разом з Центром зайнятості планують проводити профорієнтаційні заходи, курси з перепідготовки, допомогти з пошуком роботи.

“Більше 20 років наша організація спрямовує свої зусилля на вирішення складних соціальних проблем у Полтавській громаді. Є багато планів, стратегій, тому що подолання проблеми домашнього насильства це довгий шлях. Одним з перспективних напрямків – робота з кривдниками. Якщо не працювати з цими людьми, нам буде складніше вирішувати проблемні питання і долати домашнє насильство”, – акцентував виконавчий директор БО “Світло надії” Роман Дрозд.

У Центрі жінки можуть проживати до 10 днів, за цей час вони мають визначитись, або перейти до Притулку, або звернутись до родичів за допомогою.

У Полтаві існує багатоступенева модель допомоги виходу з кризової ситуації. У Денному центрі є всі можливості вирішити проблему жінки, яка звернулась до нас. У нас працює соціальне підприємство — швейний цех. Якщо жінка захоче, може навчитись шити. Також жінка, отримуючи реєстрацію в місті за адресою центру, може влаштуватись на громадські роботи і працювати прибиральницею, черговою, двірником тощо. Це ті моделі допомоги жінкам, які не широко застосовують в Україні. А в Полтаві таке є”, – розповіла радник виконавчого директора з питань політики та адвокації БО “Світло надії” Надія Тимошенко.

Довідково. У 2020 році з міського бюджету виділили 169 тисяч гривень для направлення осіб (з дітьми), що постраждали від домашнього насильства до притулку для жінок БО “Світло надії”. Протягом року до Притулку влаштували 11 жінок та 14 дітей. У 2021 році на дані цілі виділено 200 тисяч грн, послугами притулку вже скористалося 6 жінок та 7 дітей.

За детальною інформацією щодо роботи Денного центру та кризової кімнати можна звернутися за телефоном +38(050)972-13-64.

[metaslider id=827647]

Система Orphus Поделиться на fb