Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У “Дії” планують розробити результати ПЛР-тестування на COVID-19

У “Дії” планують розробити результати ПЛР-тестування на COVID-19

Верховна Рада має прийняти рішення про внесення інформації про тестування на COVID-19 у додаток “Дія”.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

“Важливий крок – діджиталізація системи тестування на COVID-19. Мінцифри вже успішно додало до “Дії” сертифікати про одужання та про протипоказання до вакцинації. Але у більшості країн ЄС у мобільному додатку також відображаються і результати тестування. Доки в Україні результат тесту буде у паперовому вигляді, залишатиметься висока вірогідність його підробки. Сертифікати будуть продовжувати друкувати вдома на принтері. Інформацію в електронній системі значно складніше фальсифікувати, а правоохоронцям буде легше знайти людину, яка вносила фальсифіковані дані”, – написав нардеп.

Також він додав, що варто розглянути питання запровадження COVID-амністії. Людям, які підробили COVID-документи, потрібно давати можливість добровільно відмовитись від них, і вакцинуватись.

“Амністія спрацює лише у випадку, якщо її механізм буде максимально спрощений. Людина пише у сімейного лікаря заяву про визнання її сертифікату недійсним та одразу отримує шанс пройти вакцинацію. Але скористатись такою можливістю можна буде протягом обмеженого терміну. В іншому випадку ми просто не отримаємо бажаного ефекту”, – додав Радуцький.

Система Orphus