Ви тут:
Сільське господарство Суспільство Україна 

Цьогоріч прогнозують рекордний урожай кукурудзи, – Мінагрополітики

Цьогоріч прогнозують рекордний урожай кукурудзи, – Мінагрополітики

Цього року Україна вийде на врожай у 40 мільйонів тонн кукурудзи. Таких показників ще не було.

В Мінагрополітики переконані, що ця культура забезпечить для держави енергонезалежність.

“Наступний етап аграрної політики – це глибока переробка ключової культури нашої країни. Це буде свій газ, своє паливо і свої якісні корми: і крохмаль, і глюкоза, й амінокислоти, і десятки інших позицій, які забезпечать Україні додану вартість на десятки мільярдів доларів. І це більше, ніж ми маємо сьогодні. Вона в основі наступного етапу розвитку рослинництва”, – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

За його словами, стратегія Мінагрополітики полягає у тому, що переробка буде звільнена від великої кількості податків. Вона отримає пільгові умови в режимі інвестиційних нянь. І в наступні роки ті, хто переробляють, будуть отримувати найбільшу підтримку від держави. Сировинний цикл у 100 млн вдалося досягти в цьому році. Далі завдання – максимально створювати додану вартість, наголосив Міністр.

За словами Романа Лещенка, Україні сьогодні важливо вберегти врожаї кукурудзи, адже проблеми, пов’язані з засухою та зміною температур, усе гостріше стоять не лише на півдні, а й у центральному регіоні.

Розв’язати цю проблему масштабна іригаційна реформа та відновлення зрошення. Без цього Україна просто втрачатиме величезні масиви наших чорноземів. Деградація земель, вітрова, водна ерозія, опустелювання земель – це те, що буде призводити до втрати економічної активності. Для реалізації реформи водогосподарської галузі буде створено національного оператора, який управлятиме магістральними каналами, насосними станціями і формуватиме кооперативи водокористувачів – малих та середніх фермерів, – які зможуть отримувати державну компенсацію вартості обладнання.

Фото: Мінагрополітики

Система Orphus